Москалькова: Обміняти Сенцова неможливо через його громадянство

Москалькова: Обміняти Сенцова неможливо через його громадянство - Фото
21.08.2018, 17:55

За словами омбудсмена РФ, вийти з цієї ситуації можна, уклавши двосторонню угоду про статус осіб з двома громадянствами

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що обмін  Олега Сенцова на росіян, які відбувають покарання в Україні, неможливий, так як він має громадянство і України, і Росії. Про це повідомляє  Інтерфакс.

"Що стосується Сенцова, (Дмитра) Штиблікова і так далі, у них вийшли за фактом два громадянства", - сказала Москалькова, зазначивши, що, відповідно до конституцій і України, і РФ, їх громадяни не підлягають видачі на територію інших держав.

За її словами, вийти з цієї ситуації можна, уклавши двосторонню угоду про статус осіб з двома громадянствами. У цій угоді, сказала Москалькова, має бути обумовлено, що ці люди можуть відмовитися від одного з громадянств.

"Є громадяни, які заявляють про те, що хотіли б вийти з українського громадянства або з російського, але згідно з нашим законодавством і українським, людина під вартою не має права вийти з громадянства", - сказала Москалькова.

Омбудсмен РФ висловила надію, що в результаті переговорів МЗС двох країн та інших компетентних органів рішення буде знайдено.

Раніше в Адміністрації президента РФ матері Сенцова у відповідь на її клопотання про помилування сина сказали, що для початку процедури помилування Сенцов повинен самостійно звернутися до президента Росії Володимира Путіна.