Москалькова: Обміняти Сенцова неможливо через його громадянство

21.08.2018, 17:55
Москалькова: Обміняти Сенцова неможливо через його громадянство - Фото
Татьяна Москалькова (фото - скриншот видео)

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що обмін Олега Сенцова на росіян, які відбувають покарання в Україні, неможливий, так як він має громадянство і України, і Росії. Про це повідомляє Інтерфакс.

"Що стосується Сенцова, (Дмитра) Штиблікова і так далі, у них вийшли за фактом два громадянства", - сказала Москалькова, зазначивши, що, відповідно до конституцій і України, і РФ, їх громадяни не підлягають видачі на територію інших держав.

За її словами, вийти з цієї ситуації можна, уклавши двосторонню угоду про статус осіб з двома громадянствами. У цій угоді, сказала Москалькова, має бути обумовлено, що ці люди можуть відмовитися від одного з громадянств.

"Є громадяни, які заявляють про те, що хотіли б вийти з українського громадянства або з російського, але згідно з нашим законодавством і українським, людина під вартою не має права вийти з громадянства", - сказала Москалькова.

Омбудсмен РФ висловила надію, що в результаті переговорів МЗС двох країн та інших компетентних органів рішення буде знайдено.

Раніше в Адміністрації президента РФ матері Сенцова у відповідь на її клопотання про помилування сина сказали, що для початку процедури помилування Сенцов повинен самостійно звернутися до президента Росії Володимира Путіна.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников