Москаль закликав Порошенка накласти вето на закон про освіту

08.09.2017, 15:13
Москаль закликав Порошенка накласти вето на закон про освіту - Фото
Геннадій Москаль

На думку губернатора, низка положень нового закону суперечить деяким статтям Конституції і порушує права і свободи представників нацменшин

Прийнятий Верховною Радою новий закон про освіту потрібно ветувати, оскільки він не відповідає Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку Україна ратифікувала в 2003 році, закону про нацменшини і деяким міжнародним договорам. Про це заявив у себе на сайті голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

"Захищати українську мову треба і необхідно, але не обмежуючи при цьому мови нацменшин. Абсолютна більшість депутатів, які голосували за новий закон, не є вихідцями з багатонаціональних регіонів, тому не розуміють їх специфіку", - вважає він.

На думку губернатора, низка положень закону, які передбачають зобов'язання країни щодо забезпечення мовних прав нацменшин, суперечать договорам з Молдовою, Румунією, Угорщиною та іншими країнами.

"Згідно ст. 22 Конституції, при прийнятті нових законів права і свободи людини, які закріплені Конституцією, не можуть бути скасовані і не допускають звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Крім того, згідно зі ст. 24 Конституції, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, етнічного та соціального походження, за мовними або іншими ознаками. Згідно ст. 53 Конституції, громадянам, які належать до нацменшин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою", - заявив Москаль.

Губернатор звернувся до президента Петра Порошенка з проханням ветувати закон або повернути його в Раду з правками.

5 вересня Рада схвалила реформу освіти. У мовному питанні депутати зійшлися на тому, що представники нацменшин зможуть отримувати освіту рідною мовою поряд з державною в дошкільних закладах і початковій школі, представники корінних народів - в дошкільних установах і середній школі. На подальших стадіях навчання передбачено можливість вивчення мови корінного народу або нацменшини як окремого предмета.

Стурбованість з приводу норми закону про освіту, що стосується навчання мовами нацменшин, висловили Румунія та Угорщина.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам