RU

Москаль про МВС: Переатестація не допоможе

31.07.2013, 11:55
Москаль про МВС: Переатестація не допоможе - Фото
Геннадій Москаль
Про це в інтерв'ю розповів  ЛІГАБізнесІнформ генерал міліції, депутат партії Батьківщина у Верховній Раді Геннадій Москаль, коментуючи ідею провести переатестацію міліції.

За словами Москаля, переатестація міліції - радянський винахід. "Проводилася кожні три роки. Введена була Берією або ще до нього. Переатестація в часи СРСР використовувалася для того, щоб очиститися від неугодних партії людей. Відбувалося це так: бралася особиста справа, перелистувалася, писалося коротке резюме і все. Навіть співробітника, як правило, ніхто не викликав на співбесіду. Керівництво просто писало атестацію. Мовляв, ось співробітник ім'ярек проявив себе так-то і так-то, вважаю правильним його залишити (чи ні) в органах внутрішніх справ, зарахувавши до резерву на висунення на керівні посади. Хоча , як правило, люди з цього списку на керівні посади не потрапляли", - сказав депутат.

Він зазначив, що в сучасній Україні випадків переатестації не було. "І проведено це бути не може. Немає сенсу. Навіть якщо провести якусь формальність, це нічого не змінить, тому що оцінювати будуть все ті ж люди з числа співробітників системи", - сказав Москаль

За його словами, вступити слід інакше. "Я розповім на особистому прикладі. Коли я в 1997 році приїхав до Криму, то познайомився з Вірменським міськвідділом і Красноперекопським РВВС, вони були об'єднані. У цьому місці настільки бандити зрослися з міліцією, що допомогти не могла вже ніяка переатестація, я просто розформував і всіх вивів за штат. Поки йшов набір нових і чистих, співробітники приїжджали з інших районів і працювали по місяцю вахтовим методом", - сказав він.

Він зазначив, що при нинішній системі підбору кадрів у МВС змін на краще чекати не доводиться. "Кругова ж порука! Суцільні куми, земляки, товариші по службі. А зараз відновлюють всіх, кого колись зняли за посадові злочини. Якщо в СРСР міністр був з Донецька, то жоден його заступник, жоден начальник області, жоден начальник управління, департаменту або служби не міг бути з Донецької області. Цього ніхто не допустив би. Чітко дивилися, щоб не було земляцтва та кумівства ", - сказав Москаль.

Він підкреслив, що "почати чистку потрібно з керівництва МВС". "Його у повному складі треба відправити у відставку після врадіївських подій. Після - призначити професіоналів з різних областей, встановивши жорсткий контроль над обласними управліннями і аж до кожного відділення. Повинна бути жорстка лінія МВС в частині боротьби з внутрішніми зловживаннями на всіх рівнях. Якщо буде видно, що в Києві жорстка лінія на дисципліну і порядок, всі регіони підкоряться. Але якщо розруха в МВС, ніякого порядку в країні не буде. Якщо закон може порушувати керівництво міністерства, то чого хотіти від рядових співробітників? Особовий склад повинен відчувати, що порушення неприпустимі. Раніше на колегіях МВС десятками звільняли. Навіть "швидка допомога" поруч чергувала. Зараз цього немає ", - сказав Москаль.

Читайте інтерв'ю з Москалем

Досьє на Геннадія Москаля
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини