RU

Москаль: Обласні начальники міліції йдуть у депутати

26.10.2010, 13:20
Москаль: Обласні начальники міліції йдуть у депутати - Фото
386a1ef6a12789f5d5bcfdcdfcfbe29f.jpg

Москаль: Обласні начальники міліції йдуть у депутати
Народний депутат із фракції НУНС Геннадій Москаль (на фото) заявляє, що ряд високопоставлених міліціонерів бере участь у місцевих виборах, попри те, що співробітникам внутрішніх органів заборонено брати участь у політичній діяльності. Про це йдеться у заяві політика.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі "Народної самооборони", Г.Москаль нагадав, що 27 вересня Президент Віктор Янукович під час зустрічі з главою МВС Анатолієм Могильовим заявив, що участь силовиків - співробітників МВС, СБУ, прокуратури, податкової служби - в місцевих виборах недоречна. "Тоді міністр МВС повністю погодився із цим твердженням. І ось тепер, буваючи у різних регіонах України, я бачу, що "аполітичні", за твердженням А.Могильова, міліціонери масово йдуть у політику - балотуються в обласні, міські і районні ради. Їхні кандидатури висувають ПР, КПУ та інші партії, які симпатизують владі", - заявив нардеп.

"За моїми підрахунками, загалом по Україні участь у місцевих виборах беруть близько 400 співробітників міліції. Це начальники обласних управлінь, районних і міських відділів і тому подібне. Тобто люди, які перебувають на серйозних посадах і можуть впливати на виборчий процес. Більшість працівників міліції йдуть до органів влади у перших п'ятірках, їхні портрети у мундирах і з нагородами красуються на біллбордах, агітплакатах і листівках по всій Україні", - зазначив Г.Москаль.

Нардеп нагадав, що згідно із законом про міліцію співробітникам органів внутрішніх справ заборонено бути членами партій і брати участь у політичній діяльності. "Водночас кандидатів у депутати, згідно із законом про вибори до органів місцевого самоврядування, можуть висувати тільки політичні партії. Тоді виникає закономірне питання: кому давали присягу служити працівники міліції - всьому українському народові чи конкретним політичним партіям, які висунули їх у депутати?", - питає нардеп.

Г.Москаль направив Президентові депутатське звернення із зазначеними фактами і попросив вжити невідкладних заходів для того, щоб всі співробітники органів внутрішніх справ відкликали свої кандидатури на виборах.

Нагадаємо, вчора Міністр внутрішніх справ А.Могильов заявив, що виступає за мінімізацію участі своїх підлеглих у місцевих виборах. Усього, за даними міністерства, у виборах беруть участь 263 співробітники міліції. До того ж вище керівництво міліції у виборах участі не бере. "Немає навіть поодиноких випадків участі у виборах начальників МВС. Часто це дільничі інспектори міліції, які, оскільки їх знають люди, йдуть як самовисуванці", - заявили у МВС.

До того ж, за словами глави МВС, "заборонити брати участь у виборах як кандидати ми не можемо, згідно із законом у людини є право балотуватися".

Анатолій Могильов: біографія та добірка новин>>>
Місцеві вибори – 2010: добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини