RU

Мороз звинуватив Ющенка і Тимошенко у "причетності" до вбивства Гонгадзе

28.11.2008, 09:06

Мороз звинуватив Ющенка і Тимошенко у "причетності" до вбивства Гонгадзе
Лідер Соціалістичної партії України (СПУ) Олександр Мороз вважає, що тих політиків, які, будучи в опозиції, робили імідж на смерті Георгія Гонгадзе можна "звинуватити у причетності до спроби політичного вбивства". Про це повідомляє прес-служба Соцпартії.

"Сьогодні, на жаль, тих політиків, яких багато років, будучи в опозиції, робили собі імідж на смерті Георгія, у тому числі Президента Ющенка, Прем'єр-міністра Тимошенко, Міністра внутрішніх справ Луценка можна звинувачувати у причетності до спроби політичного вбивства. Ці політики мають всю повноту влади в країні, повний контроль над всіма силовими структурами. Але вони не роблять практично нічого для розслідування самого резонансного і трагічного злочину в Україні. Вони вбивають пам'ять про Георгій Гонгадзе. Немає навіть заяв про наміри. Мовчання. Вони хочуть забути, що тільки на хвилі народних протестів вони стали тими, ким є сьогодні. Вони забули, що на Майдані у 2004-му була одна реліквія - намет Георгія Гонгадзе. Вони забули Майдан, а зараз зраджують свою совість. Це не вбивство, але гріх не менш тяжкий", - наголосив О. Мороз.

"28 листопада 2000 року з трибуни Верховної Ради я зробив заяву про причетність до викрадення журналіста Георгія Гонгадзе вищих посадових осіб держави - Президента Кучми, глави його адміністрації Литвина, Міністра внутрішніх справ Кравченка. Цей виступ на захист невинної людини, вбитої владою, призвів вперше в історії України до багатолюдних громадських протестних акцій - "Україна без Кучми", "Повстань, Україно!", ініціатором яких була Соціалістична партія. Коли до цих акцій долучилися відомі зараз міністри і політики - це стало початком їхньої політичної кар'єри. Саме ці протести створили умови, завдяки яким нинішній Президент Віктор Ющенко зміг у 2004 році отримати свій пост", - заявив лідер соціалістів.

О. Мороз додав, що "в чергову річницю зникнення Георгія Гонгадзе 16 вересня тільки Соціалістична партія виступила з вимогою до влади дати пояснення про відсутність просування в розслідуванні щодо замовників і організаторів злочину".

Лідер СПУ нагадав, що "в той короткий проміжок часу, коли у 2007 році я очолював Верховну Раду, я наполіг і парламент заслухав звіти всіх силових структур про перебіг розслідування, сьогодні у владі з цього приводу навіть ініціативи ніхто не виявляє".

"Ми, соціалісти, не дозволимо забути про справу Георгія Гонгадзе. Нам кажуть: не треба ворушити минуле. Але це минуле не йде. Чи можемо ми вважати себе людьми, якщо очевидний злочин проти права людини на життя будемо маскувати якимись вищими інтересами? Вище за це право інтересів немає! Доти, поки суд не поставить крапку в цьому злочині, доки винні не понесуть покарання - його не можна списувати в архів! Це - єдина гарантія від повторення подібних лиходійств", - переконаний політик.

Детальніше про справу Г.Гонгадзе>>>

Досьє на Олександра Мороза >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини