RU

Мороз не звинувачував Кучму у замовленні вбивства Гонгадзе

07.08.2008, 11:18

Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз жодного разу не звинувачував екс-президента Леоніда Кучму у замовленні убивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це заявив сам О. Мороз. За його словами, у десятках інтерв'ю він лише говорив, що особливостями характеру колишнього Президента скористалися ті, хто відповідну інформацію у вигідному для своєї мети світлі періодично підносив Л. Кучмі.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі СПУ, О. Мороз відзначив: "Хто, як і для чого це робив - відповісти має слідство. Впевнений, воно зможе це зробити, залучивши до справи факти, зафіксовані на плівках М. Мельниченка".

Лідер СПУ наголосив, що автентичність цих записів давно підтверджена експертизою. "Записи свідчать: порядного та сміливого журналіста позбавив життя владний режим без жодного втручання зарубіжних спецслужб. А нинішній режим із попереднім перебуває у взаєминах кругової поруки, тому слідство блокується", - наголосив політик.

У цьому контексті О. Мороз нагадав про зобов'язання України перед Радою Європи та про гарантії, дані нинішнім Президентом Віктором Ющенком щодо негайного завершення розслідування справи. "Ці векселі довіри можна покрити тільки правдою. А суть її, - у прізвищах замовників, організаторів та виконавців злочину. Прізвища та розгляд справи в суді. Іншого шляху для хоч би часткового очищення авторитету української влади просто не існує", - підсумував головний соціаліст країни.

Нагадаємо, український журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року у лісі Київської області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналісту. Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом вбивства. Замовників вбивства досі не встановлено. Справу розслідує Генеральна прокуратура.

Досьє на Олександра Мороза >>>

Досьє на Леоніда Кучму >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини