RU

"Влада топила мене" - заява Тимошенко з приводу рішення ЄСПЛ

30.04.2013, 17:18
519a8f129d47a6831c744404d0cf1306.jpg
ВО Батьківщина оприлюднила заяву  Юлії Тимошенко у відповідь на рішення Європейського суду з прав людини у справі "Тимошенко проти України":

Сьогодні дуже важливий для мене день. Я щаслива, що Європейський суд з прав людини - єдиний в українських реаліях суд правди і справедливості - визнав незаконними мій арешт та утримання під вартою.

Я щаслива, що сьогодні усунуті всі потоки бруду та чорної неправди, у яких, впродовж кількох років, влада топила мене. Я щаслива, що нейтралізовано всі спроби українського режиму знищити мене як людину та прибрати з життя як політика.

Політична мотивація мого арешту, яку визнав Європейський суд з прав людини, доводить, що всі інші кримінальні справи проти мене, заяви прокурорів та абсурдні обвинувачення - незаконні, неправдиві і несправедливі.

Позбавлення мене волі - особистий злочин Віктора Януковича, бо кожен знає, що команду чинити наді мною беззаконня та насилля давав персонально він.

Європейський суд з прав людини, підтвердивши по відношенню до мене порушення 18 статті «Конвенції з захисту прав та основоположних свобод людини», фактично визнав мене політичним в‘язнем. В Україні, на жаль, глибокі традиції політичних переслідувань.

Моя країна жила та продовжує жити у часи, коли патріотам знаходиться місто лише у в‘язниці.

Свого часу це звання - «політв‘язень» - носили справжні Герої України - В‘ячеслав Чорновіл, Левко Лук‘яненко, Михайло Горинь та багато інших, хто не скорився, не зламався, не продався і не зрадив. Такий «статус» для мене - цінніший та найдорожчий за будь-які фальшиві титули та нагороди.

Не знаю, як вчинить Віктор Янукович після цього рішення. Скоріш за все, що ніяк.

Але після рішення Європейського суду я вже морально вільна. Вільна, незважаючи на всі їхні грати, камери, мури, паркани і затоновані вікна.

Тепер тільки питання часу, коли я зроблю крок за межі в‘язниці.

Сьогодні я відчуваю всю повноту щастя людини, яка здобула політичну та юридичну реабілітацію. Дякую всім, хто зробив це можливим.

І ще про одне. За формальними юридичними традиціями мій процес називають «Тимошенко проти України». Це - невірно. Я проти тих, хто сьогодні знущається над моєю Україною, принижує її, для кого вона чужа та непотрібна. З ними я боролася та буду боротися до перемоги. Я якраз проти них. Я - за Україну!

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини сьогодні оголосив рішення по першій скарзі Юлії Тимошенко - екс-прем'єр скаржилася на незаконність і політичні мотиви арешту 5 серпня 2011, неналежну медичну допомогу, тортури і цілодобове відеоспостереження в лікарняній палаті. Незважаючи на пріоритетний режим розгляду скарги, Страсбургу знадобилося більше півтора років, щоб вивчити всі обставини і винести рішення - задовольнити частково. Український уряд ситуацію поки не коментує - спочатку ретельно вивчить документи. Україна ще може оскаржити рішення ЄСПЛ - на це суд відводить три місяці.

Досьє на Юлію Тимошенко

Рішення Євросуду за скаргою Тимошенко: повний текст

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини