RU

Могильов наказав розібратися, чому "Беркут" затримав телеведучого

15.12.2010, 13:45
Могильов наказав розібратися, чому
8f187524ece8176a90111c3f28cf46a8.jpg

Могильов наказав розібратися, чому "Беркут" затримав телеведучого
Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов (на фото) доручив встановити і доповісти йому всі деталі інциденту з журналістом Мустафою Наємом. Про це кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ повідомив радник Міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній.

"Міністр доручив підготувати і доповісти йому докладну довідку з цього інциденту, провести службову перевірку", - наголосив К.Стогній.

За його словами, міліції потрібно ще отримати свідчення М.Наєма. "Я розмовляв з Мустафою. Він вчора повинен був свідчити, але не зміг цього зробити. Обіцяв сьогодні о 14:15 бути у київському Главку міліції, де його буде опитувати інспекція з особового складу, яка проводить розслідування", - зазначив К.Стогній.

"Коли опитають Мустафу, коли зіставлять усі дані, будемо робити висновки. Але поки ситуація патова. Три беркутівця кажуть, що все було коректно і красиво, а два журналісти кажуть, що було погано. Бажано знайти ще якісь свідчення. Зараз подивляться відеокамери. Може, це щось прояснить додатково. Але поки говорити про те, що там насправді сталося, рано. Хоч з огляду на інформацію, яка є на цей момент, інцидент абсолютно такий, який у нормальному житті не повинен бути", - зазначив К.Стогній.

"Звільняти співробітників "Беркута" до завершення службової перевірки не будуть точно", - сказав він.

"Мустафа у своїх коментарях пише, що, коли його співробітники міліції попросили пред'явити документи, він почав показувати документи, але, виходячи з його розповіді, зробив це неякісно, миттю показавши документ. Як співробітник міліції може звірити документ, звірити фотографію в темряві, якщо людина якісно не показала посвідчення? Якщо людина відмовляється, міліція зобов'язана встановити його особистість. Співробітник міліції несе кримінальну відповідальність за бездіяльність. А якщо якийсь злочинець у районі? Міліція показала свої документи, покажи і ти свої якісно", - зазначив К.Стогній.

"У цьому випадку Мустафа відмовився якісно показувати документи. Тому його доставили у відділення", - сказав він.

До того ж, за словами радника глави МВС, люди не зобов'язані носити з собою документи. "Але тоді людина повинна запропонувати варіант можливості встановити свою особистість. Якщо можливостей встановити особистість немає, міліція зобов'язана доставити людину у відділення і встановити його особистість", - сказав К.Стогній.

Загалом, за словами радника глави МВС, журналістам не можна створювати дискомфорт. "Журналісти освітлюють роботу зокрема і цих співробітників "Беркута", інформують громадськість. Не можна їм створювати дискомфорт і намагатися вплинути на "слово" журналіста. У цьому треба бути дуже обережним. Інша справа, коли є відверта провокація проти журналіста. У таких випадках треба категорично боротися", - сказав К.Стогній.

Нагадаємо, раніше у Києві співробітники підрозділу "Беркут" затримали журналіста М.Найєма.

Костянтин Стогній: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини