RU

Митрополит Володимир: Статус широкої автономії УПЦ оптимальний

04.02.2013, 11:31
Митрополит Володимир: Статус широкої автономії УПЦ оптимальний - Фото
Патріарх Кирил та митрополит Володимир
Доповідь митрополита Київського і всієї України Володимира на Архієрейському соборі в Москві почався з підтвердження незмінності статусу широкої автономії Української православної церкви. Доповідь голови УПЦ МП зачитав керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній.

"Українська православна церква є самокерованою Церквою з правами широкої автономії в складі Московського патріархату. Право незалежності і самостійності в управлінні було дано нашій церкві визначенням Архієрейського собору Російської православної церкви від 27 жовтня 1990 року і виражено в благословенній грамоті (Томосі) блаженної пам'яті святійшого патріарха Московського і всієї Русі Алексія II. Особливий статус Української православної церкви відображений у статуті РПЦ, прийнятому Ювілейним Архієрейським собором в 2000 році (розд. VIII, п. 17). Зазначені рішення Архієрейських соборів були затверджені Помісним собором РПЦ 2009 року", - нагадав предстоятель УПЦ .

Нинішній статус УПЦ, підкреслив митрополит, дозволяє церкві "успішно нести свою спасительну місію в українському суспільстві". "8 липня 2011 року Собор УПЦ в своєму визначенні підкреслив, що статус УПЦ як самокерованої з правами широкої автономії" на сьогоднішній день є оптимальним ". Цей статус УПЦ є "запорукою збереження її внутрішньої єдності та фундаментом для відновлення єдності українського православ'я", - зазначив митрополит, підкресливши, що УПЦ зберігає молитовну та канонічну єдність з РПЦ, через яку перебуває в єдності з усіма помісними православними церквами.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ писали, що на Архієрейському соборі в Москві можуть змінити статус УПЦ, скоротивши впливовість і самостійний статус української церкви.

Досьє на митрополита Володимира
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини