RU

Митрополит УПЦ МП: Тепер ми клірики Вселенської церкви

16.10.2018, 14:57
Митрополит УПЦ МП: Тепер ми клірики Вселенської церкви - Фото
Митрополит Олександр (Драбинко) (фото - facebook/oleksandr.drabinko)

На думку вікарія Київської єпархії, митрополита Олександра (Драбинка), після скасування юридичної чинності листа 1686 року про передачу Київської митрополії Москві, все православне духовенство митрополії вважається кліриками Константинопольської церкви. Про це він розповів в інтерв'ю Hromadske.

"Синод Вселенського патріархату скасував акт 1686 року,яким Київська митрополія передавалася Московському патріархату і з цього моменту в Україні відновлена ​​митрополія Константинопольського патріархату. Відповідно, тепер всі ми - клірики Константинопольської церкви", - заявив митрополит.

Також він зазначив, що рішення про перехід окремих церков в майбутню автокефальну церкву повинно прийматися спочатку на парафіяльному зборах, а потім - на єпархіальних.

"Пояснимо парафіянам ситуацію, що склалася і подумаємо про проведення спочатку парафіяльних зборів, а потім - і єпархіальних. Тоді вже і вирішимо, хто хоче переходити в новостворену помісну Церкву, а хто - ні".

Також, за словами митрополита Олександра, "вся справа в психології: чим ближче момент надання томосу, тим більше клірики і парафіяни замислюються про перехід в майбутню автокефальну Церкву".

Читайте також: Тема дня. Чому анафему з Філарета зняли, а Томос - дадуть потім

Раніше митрополит Олександр Драбинко підтримав створення автокефальної помісної церкви, аргументуючи це тим, що "на кліриках Руської Церкви лежить частина відповідальності за злочини РФ в Україні".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини