Митрополит Драбинко: Поки не бачу себе в ролі предстоятеля

Митрополит Драбинко: Поки не бачу себе в ролі предстоятеля - Фото
Митрополит Олександр (Драбинко) (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
30.10.2018, 15:00

Митрополит Драбинко вважає, що предстоятель української православної церкви повинен бути старше, чим він

Митрополит Олександр (Драбинко) УПЦ МП заявив, що поки не бачить себе в ролі предстоятеля православної церкви України. Про це він сказав в інтерв'ю LIGA.net.

Він уточнив, що кандидатами можуть бути всі єпископи - учасники Собору. "Соборяне таємним голосуванням обирають в першому турі трійку лідируючих, а в другому з трьох - предстоятеля", - пояснив митрополит Драбинко.

Відповідаючи на питання, чи бачить він себе учасником виборів, сказав: "Учасником Собору я, швидше за все, буду. А ось очолити - поки я себе в цій ролі не бачу. У мене достатній досвід адміністративної роботи в церкві. Але покласти на себе хрест предстоятельства"...

За його словами, предстоятельське служіння - це не тільки зовнішня картинка першості.

"Це в першу чергу відповідальність. Причому в складній ситуації, в якій знаходиться сьогодні Україна, ця відповідальність посилюється. Думаю, предстоятель повинен бути старше, чим я. Я не буду помилково смиренником. Допомагати людині, яку оберуть - я за. А очолити Церкву повинна людина з досвідом реального єпархіального служіння, досвідом спілкування з духовенством і керівництвом, з мирянами, богословськи освічена людина. Багато критеріїв ", - підкреслив митрополит Драбинко.

Митрополит Драбинко заявляв, що народний депутат від Опозиційного блоку і спонсор Української православної церкви Московського патріархатуа Вадим Новинский  сильно впливає на формування політики МП, сіє паніку і нерозуміння в суспільстві.

Читайте повний текст інтерв'ю: Митрополит Драбинко: Предстоятель повинен бути старше, чим я