RU

Митний союз веде до втрати суверенітету, - посол України в ЄС

09.01.2013, 14:47
Митний союз веде до втрати суверенітету, - посол України в ЄС - Фото
a6396b9d0dd5b503e84ad17795d4fa83.jpg
Вступ України в Митний союз дасть країні лише короткострокові дивіденди. Про це посол України в Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв написав у своїй статті для Української правди.

"Вступ до Митного союзу може дати Україні лише короткострокові дивіденди: ті кілька мільярдів доларів, про які говорить Москва - це тільки плата в обмін на втрату суверенітету України в контексті здійснення власної торгової політики і відмови від курсу на інтеграцію з ЄС", - написав Єлісєєв .

У той же час, за його словами, Угода про асоціацію з Євросоюзом юридично зафіксує політичні гарантії суверенітету, незалежності і територіальної цілісності української держави.

Крім того, зазначив Єлисєєв, створення Зони вільної торгівлі з ЄС надасть доступ до більшого (500 млн. споживачів у ЄС проти 170 млн. у Митному союзі) та передбачуваному ринку зі значно більш високою купівельною спроможністю споживачів.

Зближення з ЄС, зазначає посол, буде стимулювати поліпшення бізнес-клімату в Україні, зміцнювати правову державу, а також призведе до модернізації країни.

"Сьогодні перед Україною намагаються поставити вибір: куди йти - в ЄС чи в Митний союз? Причому, як не парадоксально, найбільш категорично питання ставить саме Митний союз. Плюси і мінуси європейського вибору зрозумілі. Досягнення Євросоюзу очевидні, так само як і труднощі, з якими він зараз стикається. Зате плюси і мінуси Митного союзу - річ більш гіпотетична, перш за все в силу гіпотетичності досягнень цього об'єднання. Вони всі - в майбутньому, в планах і бажаннях його творців", - підкреслив Єлісєєв.

Він зазначив, що вибір між ЄС і МС - це вибір між очевидним і гіпотетичним, перевіреним і ризикованим. "Нам пропонують забути про цивілізований вибір, про політичну риторику двох десятиліть української незалежності, про зусилля, прикладені на європейському напрямку і зробити розворот на 180 градусів на користь відносно нового регіонального проекту, до якого в українського суспільства (так вже склалося) маса питань політичного характеру", - зазначив посол.

Він додав, що Україні слід шукати компроміс між європейським і російським напрямом, але не "ціною відмови від європейського вибору". "Асоціація з ЄС повинна бути. Так само, як і європейська інтеграція України. Якщо Росія як лідер Митного союзу керується інтересами не тільки своїми, але й своїх партнерів, то вона дасть Україні можливість поєднати євроінтеграцію з одного боку і партнерство з Митним союзом з іншого ", - підкреслив посол при ЄС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини