RU

Митний союз позбавить Україну суверенітету, - єврокомісар

05.02.2013, 15:53
Митний союз позбавить Україну суверенітету, - єврокомісар - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)
Європейський Союз не має нічого проти співробітництва між Україною та Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану. Проте співпраця не повинна заважати взаємовідносинами України і Євросоюзу, заявив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Фюле підкреслив, що Євросоюз зацікавлений у добросусідських відносинах Києва і Москви. "Ні в кого не повинно бути сумнівів", - сказав він.

Однак, зазначив єврокомісар, повноцінне членство України в Митному союзі може відняти у Києва суверенне право у сфері зовнішньоторговельної політики. "Це - дуже серйозний крок. Ми не можемо взяти зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію з країною, у якої немає суверенного права, у якої рішення щодо своєї зовнішньої торговельної політики знаходиться не в її руках", - сказав Фюле.

"Ми не можемо вступити у відносини з Україною, знаючи, що рішення приймається кимось в іншому місці", - додав єврокомісар.

У той же час, за словами Фюле, інтеграція в ЄС не заважає Києву "брати участь у конкретних положеннях Митного союзу, що не суперечать зобов'язанням, що випливають з Угоди про асоціацію, яка вже парафована українською стороною".

"Для цього, звісно, ​​потрібні інтенсивні консультації, щоб бути впевненими, що така співпраця повністю сумісна з Угодою про асоціацію", - сказав єврокомісар.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини