RU

Митний союз погодився дати Україні статус спостерігача

29.05.2013, 15:44
Митний союз погодився дати Україні статус спостерігача - Фото
Нурсултан Назарбаєв (фото - ЕРА)

Вища Євразійська економічна рада на рівні глав держав підтримала наміри України отримати статус спостерігача в Митному союзі, а в майбутньому і в Євразійському економічному союзі, заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв на брифінгу після переговорів лідерів країн МС, України і Киргизії в форматі п'ятірки в середу в Астані.

"Україна висловила зацікавленість у статусі спостерігача в нашій роботі в рамках Митного союзу, ЄЕП і в майбутньому, Євразійського економічного союзу", - сказав Назарбаєв, озвучуючи спільну заяву глав держав після зустрічі п'яти президентів в Астані.

"Ми домовилися, що наша інтеграція проходитиме поетапно. Зараз головною метою є усунення всіх вилучень з Митного союзу, остаточне формування Єдиного економічного простору. На основі цієї роботи ми приймемо рішення про подальше поглиблення інтеграційних процесів", - сказав він.

Назарбаєв наголосив, що президенти України і Киргизстану були запрошені на засідання ради і Киргизія подала заявку на членство в МС. "Ми їх наміри підтримали і прийняли відповідні рішення", - сказав Назарбаєв.

За його словами, досягнуто домовленості про підготовку експертами необхідних документів з тим, щоб їх розглянути на наступному засіданні Вищої ради.

Як повідомив Назарбаєв, наступне засідання Вищої Євразійської економічної ради пройде в Мінську наприкінці жовтня і в грудні в Москві.

У свою чергу президент України
Віктор Янукович повідомив, що меморандум про участь України в роботі Митного союзу буде підписано найближчими днями на саміті СНД у Мінську прем'єр-міністром України. "Таке дано доручення і рішення таке прийнято сьогодні Радою глав держав Митного союзу", - сказав Янукович.

Зі свого боку президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв повідомив, що на сьогоднішньому засіданні ради було представлено проект відповідного меморандуму і "проект меморандуму схвалений: що Україна працює над тим, щоб у майбутньому стати спостерігачем Євразійського економічного союзу і Митного союзу".

За його словами, відповідне доручення було дане голові Євразійської економічної комісії Віктору Христенку, "який підпише з українською стороною відповідний документ в найближчому майбутньому".

У зустрічі в Мінську, як передбачається, візьмуть участь прем'єр-міністри України, Білорусі, Росії, Казахстану, Вірменії і Таджикистану. Делегації Узбекистану, Киргизії, Азербайджану очолять перші віце-прем'єри, Туркменістан буде представлений на саміті заступником голови Кабінету міністрів. Молдову представлятиме заступник міністра закордонних справ і європейської інтеграції, зазначили в зовнішньополітичному відомстві.

На розгляд Ради глав урядів виноситься більше 30-ти питань, що стосуються співпраці країн СНД в економічній, гуманітарній сферах, в галузі безпеки, освіти та інновацій. Передбачається, що Рада глав урядів схвалить протокол про приєднання Узбекистану до договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД.

Нагадаємо, 28-29 травня Янукович перебуває з робочим візитом у Казахстані. В Астані Вища Євразійська економічна рада, у засіданні якої бере участь Янукович, розгляне проект договору про створення Євразійського економічного союзу.

Українська опозиція побоюється, що в ході переговорів президентів України і Росії газотранспортна система України може перейти під контроль Росії.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Досьє на Нурсултана Назарбаєва

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини