RU

Митний союз несумісний з євроінтеграцією, - Єврокомісія

25.12.2012, 11:05
Митний союз несумісний з євроінтеграцією, - Єврокомісія - Фото
Фото: ЕРА
Зближення України з Митним союзом і Угода про асоціацію України-ЄС є несумісними, заявляють в Європейській комісії.

Коментуючи можливий сценарій розвитку в разі повної або часткової інтеграції Києва з Митним союзом, в Єврокомісії пояснили, що в цьому випадку Україна "повинна вибирати, з якими правилами вирівнювати своє законодавство - чи з тим, яке пов'язане із законодавством ЄС, або з тим, яке застосовуються в рамках Митного союзу". "Неможливо, щоб Україна вирівнювала з обома (законодавствами) в один і той же час. Україна повинна вибрати, яким шляхом слідувати, знаючи, що Митний союз і Угода про асоціацію Україна-ЄС є взаємно несумісними", - заявляють у Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна.

В Єврокомісії констатують, що "сценарій повної інтеграції України з Митним союзом створить серйозні проблеми". "Україна не зможе проводити і реалізовувати якусь самостійну двосторонню торговельну політику, передавши свій суверенітет Митного союзу з питань у сфері тарифів та інших ключових комерційних питань", - пояснили в ЄК.

Крім того, в Єврокомісії також підкреслюють, що "навіть часткове приєднання до Митного союзу, що впливає на українські тарифи або її нормативні рамки, пов'язані з торгівлею, буде проблематичним".

"У підсумку, незважаючи на складність питань, які будуть також вирішені в контексті членства України в СОТ, вступ до Митного союзу вплине на привілейовані торговельні відносини, на які спрямована поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі з ЄС", - наполягають в ЄК.

У Брюсселі нагадали, що Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з Україною направлена на "досягнення повної та ефективної торгівельної інтеграції між двома ринками, піднімаючи відповідні митні тарифи і квоти, а також надаючи основу для гармонізації законодавства, норм і правил у різних торгових секторах ".

"Угода пропонує Україні рамки для модернізації торговельних відносин і економічного розвитку, яке позитивно позначиться на економічних аспектах життя і принесе переваги зацікавленим сторонам", - підкреслюють в Єврокомісії.

Нагадаємо, раніше українська влада заявляла, що шукає прийнятний формат співпраці з Митним союзом і Європейським Союзом.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини