RU

Митний союз може вийти з ЗВТ з Україною, - радник Путіна

21.08.2013, 11:14
Митний союз може вийти з ЗВТ з Україною, - радник Путіна - Фото
Сергій Глазьєв (фото - glazev.ru)

У разі підписання Києвом угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом Митний союз Росії, Білорусі та Казахстану буде змушений посилити митний режим з Україною, а також може вийти із зони вільної торгівлі з Україною. Про це заявив радник президента Росії Сергій Глазьєв в інтерв'ю Вестям.

"У зв'язку з тим, що в листопаді очікується підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, де передбачається встановлення Україною режиму вільної торгівлі з ЄС, виникають ризики безмитного ввезення до нас європейських товарів під виглядом українських. З метою перевірки готовності нашого митного адміністрування до фільтрації вантажів, що надходять з української території, з метою відсікання українських від неукраїнських і проходили профілактичні заходи в ці дні", - розповів Глазьєв, коментуючи нинішні митні проблеми між Україною і РФ.

Також радник президента Росії наголосив, що, можливо, якщо Україна увійде в асоціацію з ЄС, "доведеться вводити постійний моніторинг, як це робиться в багатьох країнах, і на підставі його потім будуть прийматися рішення про збереження преференційного режиму торгівлі МС з Україною". "Іншими словами, той режим адміністрування, який був тимчасово введений на кордоні РФ і України з метою перевірки відповідності імпортованих з України вантажів правилам походження товарів, які у нас діють, і достовірності декларування митної вартості, у разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС може стати постійним", - наголосив він.

Розглядаючи питання про те, як можуть далі розвиватися торгові відносини Росії і України в разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, Глазьєв зазначив: "Ми будемо змушені посилювати митне адміністрування, щоб уникнути реімпорту європейських товарів через українську територію. Ми змушені будемо посилювати систему ветеринарного та санітарного контролю, оскільки Україна переходить на європейські норми. Можливо, буде поставлено питання про припинення відносин вільної торгівлі з Україною, вивченням цього питання вже займається Євразійська економічна комісія".

"Багато проектів, які ми намітили спільно з українськими партнерами, включаючи атомну енергетику, оборонно-промисловий комплекс, ракетно-космічну, авіаційну промисловість, будуть переглядатися у бік їх скорочення, тому що Україна бере на себе занадто жорсткі зобов'язання в частині виконання європейських технічних регламентів і дотримання європейської оборонної і зовнішньої політики", - розповів він.

Досьє на Сергія Глазьєва


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини