коротко | "Міша - це тест для Зеленського". Інтерв'ю Деканоїдзе за хвилину

24.04.2019, 10:29
Фото: LIGA.net

Чому з Грузією - біда, а в Україні - демократичні вибори; що повинен швидко зробити Зеленський і чи може повернутися Саакашвілі

Екс-голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе дала інтерв'ю радіо Новое время. Чому з Грузією - біда, а в Україні - демократичні вибори, що повинен швидко зробити Володимир Зеленський і чи може повернутися Саакашвілі: найважливіше - коротко.

Грузією править олігарх. "Неформально країною править олігарх Іванішвілі. Він не займає ніякої посади, однак володіє системою. Я б назвала це режимом... Демократії в Грузії взагалі немає, абсолютно... Йде відкат реформ... Грузія в біді".

Виборців купили обіцянками. "(Президент) Саломе Зурабішвілі позиціонувала себе як незалежний кандидат... Але не можна назвати другий тур виборами... Тому що вийшов Іванішвілі і сказав, що він анулює всі кредити населення, а це близько 600 тисяч чоловік... Обіцяв. Звичайно, не виконав, але обіцяв".

Зурабішвілі заперечує агресію Росії. "Саломе Зурабішвілі - це людина, яка сказала, що Грузія почала війну 2008 року. І він звинуватив Грузію... в тому, що Грузія, грузинські солдати, артилерія бомбили Цхінвалі. Це неприйнятно".

Але вибори в Україні - це інше. "Вибори були дуже демократичними, це факт... Але я думаю, що з 75% голосів пана Зеленського дуже багато - проти Порошенка. Не за політичну платформу нового президента, а проти платформи старого. Це відчувається".

Люди повірили Зеленському. "Така тенденція в усьому світі: люди не хочуть бачити старий естеблішмент, хочуть нові обличчя. Коли я тільки приїхала в Україну, говорила, що найбільша проблема - немає нового політичного класу. Всі люди, які тоді були президентом, прем'єр-міністром, міністрами, головами партій, вони ж всі представники старої еліти. Люди проголосували за нових, і я це розумію".

Тепер важливо, що далі. "Час вже говорити про конкретику. Коли я слухала його радника, його людей зі штабу: так, були правильні напрямки, але нічого конкретного... В першу чергу, якою буде його кадрова політика... Кого він представить на пост генерального прокурора... як він бачить політику незалежності судової системи. Антикорупційна платформа: як зробити її більш ефективною".

Тому що обрушити рейтинг просто. "Після виборів, коли рейтинги високі, вони потім швидко падають. Я не люблю давати поради... Але мені реально хочеться, щоб країна якомога швидше відірвалася від совкової системи".

Потрібна чудова п'ятірка. "Покійний Каха Бендукідзе (відомий грузинський реформатор і політик) в Києві сказав, що для серйозних змін і реальних реформ потрібна чудова п'ятірка. Це президент, прем'єр-міністр, міністр внутрішніх справ, генеральний прокурор і міністр фінансів. Тож подивимося, хто буде ця чудова п'ятірка".

Із Зеленським не зустрічалася. "Знала тільки по 95-му Кварталу. Перший раз подивилася, коли була пародія на нових поліцейських в Україні".

З Аваковим відносини - ніякі. "Я поїхала з України, зараз дуже багато подорожую. Я жила і працювала над реформою поліції в Молдові. Моя сім'я живе в Тбілісі, тож я дуже часто в Грузії... Я викладаю, консультую країни, і не тільки пострадянські, з реформи поліції... Тому я дуже рідко буваю в Києві, на жаль. Я дуже сумую".

В Україну не повернулася: вона проїздом. "Звичайно, мені цікаво, що відбувається в Україні. Я вважаю себе частиною України, тому що була частиною реформ, і пишаюся цим". "Я ще не думала, скажімо так, працювати на держслужбі, або повернутися в систему. У Національну поліцію - мабуть, ні. Але якщо знадобиться мій досвід, поради або професіоналізм... Я не кажу, що я the most bright person ever (найрозумніша), але це моя робота, так що я би з задоволенням ще раз стала частиною змін".

У чому помилилася - знає. "Найбільша моя помилка (на посаді очільниці Нацполіціі України): я думаю, потрібно було поміняти всіх абсолютно, від середньої ланки до топів... Але за законом я не мала сама права звільнити керівника області... Якщо прийде новий міністр, побажання... - треба поміняти всіх людей, які приймали до цього рішення, і призначити нових".

Саакашвілі - тест для Зеленського. "Громадянства його позбавили незаконно... Нібито на нього відкрито справи в Грузії... Я їх дуже добре знаю і читала, - це політичні справи, тому що Іванішвілі не хоче, щоб Міша повернувся в Грузію". "Михайло зараз без громадянства. У нього було тільки єдине громадянство України, його анулювали. Навіщо тоді дали?"

І взагалі, не варто боятися Мішу. "Сильні люди не бояться сильних людей. Якщо (Зеленський) - лідер сильний, якщо він буде робити реформи, грати за подвійними стандартами, якщо не буде договірняків, як до сих пір, якщо він поміняє людей і стару політичну еліту, то навіщо боятися Мішу?"

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев