RU

Мир в Донбасі: 50% українців готові до компромісів - опитування

19.07.2018, 13:08
Мир в Донбасі: 50% українців готові до компромісів - опитування - Фото
Фото: LIGA.net

Встановлення миру в Донбасі силовим шляхом підтримують лише 17% українців, 50% респондентів готові йти на компроміси, але не "на всі". Такими є результати опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

За даними опитування, найбільше прихильників силового варіанту серед жителів заходу (24%) і центру (19%), значно менше на півдні (8%) і сході (11%). Одночасно і на мир "за будь-яку ціну" згодні лише 20% опитаних.

50% українців впевнені, що "заради миру варто погоджуватися на компроміси, але не на всі".

Серед рішень, які слід прийняти для встановлення миру в Донбасі, опитані вважають дійсно ефективними тільки два: міжнародний тиск на Росію з тим, щоб вона відмовилася від втручання в конфлікт у Донбасі (32%) і успішне відновлення нормального життя на підконтрольній території Донбасу (31 %).

Соціологи зауважили, що всі інші можливі рішення не вважаються ефективними для встановлення миру: надання терористичним організаціям ДНР і ЛНР особливого статусу в межах України шляхом для встановлення миру підтримує лише 13% українців.

Проведення законних виборів на тимчасово окупованих територіях підтримують 13%, введення в Україні федеративного устрою - 9%, надання російській мові статусу другої державної - 6,5%, амністію всім тим, хто брав участь в бойових діях в Донбасі - 7%, припинення фінансування ОРДЛО - 7%, відмова України від перспективи членства в НАТО - 7%.

14% опитаних впевнені, що відновити контроль України над територіями можливо тільки військовою силою. Цю пропозицію підтримують жителі заходу (20%) і центра (18%).

Опитування проводилося з 19 по 25 травня 2018 в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Було опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини