RU

Мінськ. Безсмертний озвучив схему обміну полоненими

18.07.2019, 14:34
Мінськ. Безсмертний озвучив схему обміну полоненими - Фото
Роман Безсмертний (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

На вчорашніх переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовилися про обмін полонених за схемою 208 на 69. Про це представник України в робочій підгрупі з політичних питань ТКГ Роман Безсмертний заявив сьогодні на брифінгу.

За його словами, на вчорашніх переговорах у Мінську досягнута домовленість про початок процедури обміну військовополоненими, незаконно затриманими, засудженими в співвідношенні 208 на 69.

"Українська сторона вчора була готова почати цю процедуру й запропонувала відповідну кількість, і ми могли б навіть сьогодні провести цей обмін. Це було підтримано навіть представниками з ОРДО і ОРЛО, але на це заперечив Кремль, представники Москви", - сказав він.

Тому в підсумку було вирішено провести процедуру "правової чистки", яка займе кожному полоненому від декількох днів до декількох місяців.

"Але ця процедура запущена", - додав Безсмертний. Він додав, що в число 69 входять тільки ті, хто знаходиться на території окупованих областей Луганської та Донецької областей. У цей список не включені політв'язні, що знаходяться в Криму і в Росії, в тому числі немає 24 моряків.

Безсмертний нагадав, що досягнута домовленість про те, що з 00:01 21 липня розпочнеться безстрокове перемир'я.

"Причому вперше в заяві зазначено, що забороняється будь-яке ведення вогню. Передбачена відповідальність осіб за відкриття вогню, а також передбачена публічна заява сторін про припинення вогню - тобто, сторони публічно беруть на себе зобов'язання не вести вогонь протягом невизначеного часу. Наша позиція така, що цей період повинен бути максимальним, а може, і назавжди", - повідомив він.

Безсмертний уточнив, що "правова чистка" означає визначення по кожному зі списку на обмін, в якому статусі він знаходиться - під слідством, засуджений, який відбув термін покарання і т.д.

17 липня 2019 року на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську домовилися про всеосяжне, стійке і безстрокове припинення вогню, з опівночі 21 липня за київським часом, а також про демонтаж укріплень у Станиці Луганській.

Читайте також: Мінськ: Сайдік розкрив деталі домовленостей щодо перемир'я й мосту

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини