Міністр культури про декомунізацію: Зняти Леніна - це легкий шлях

27.09.2019, 12:09
Міністр культури про декомунізацію: Зняти Леніна - це легкий шлях - Фото
Володимир Бородянський (Фото: прес-служба YES©2019. Фотограф: Сергій Ільїн)

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що він позитивно ставиться до декомунізації, але виступає за те, щоб називати речі своїми іменами. Про це він розповів в інтерв'ю BBC News Україна.

Бородянський заявив, що він не буде ініціювати зміни в закон про декомунізацію, як і в закон про мову.

На його думку, в історії України були "жахливі і хороші сторінки": "І той режим, який був 70 років на нашій території, призвів до величезних втрат. І привів до досягнень, теж не можна цього заперечувати. Але найстрашніше, що він привів до втрат інтелектуальних, ментальних і жахливих фізичних, людських втрат".

Бородянський також висловив думку, що демонтаж пам'ятників не змінює свідомості: "На мій погляд, це легкий шлях, який ми обрали - закрити зірку, зняти Леніна. А ось свідомість і проблем, які виникають, ці всі суперечки - це ж через свідомість".

Міністр культури також поскаржився, що в Україні не провели дискусію над історією: "Ми не з'ясували, що з нами відбувалося, і не сказали: дивіться, така у нас була історія. Вони - не герої наші, і ми не будемо називати їхніми іменами площі і вулиці".

Читайте також: 10 друзів Бородянського. Хто відповість за туризм, медіа, театр, музику, кіно і спорт

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников