RU

Меркель: Україна має право сама вибирати своє майбутнє

09.04.2014, 13:13
Меркель: Україна має право сама вибирати своє майбутнє - Фото
Ангела Меркель
Канцлер ФРН Ангела Меркель розкритикувала дії Росії в конфлікті навколо України.

"На жаль, у багатьох аспектах не ясно, як Росія сприяє розрядці ситуації", - заявила вона в ході дебатів у бундестазі за проектом бюджету.

Меркель підкреслила, що федеральний уряд буде і надалі використовувати переговорні канали з Москвою, щоб з усією ясністю заявити: "Україна, з нашої точки зору, має право на власний шлях розвитку. Українці мають самі визначити своє майбутнє".

Голова уряду ФРН закликала ОБСЄ, відповідно до досягнутих домовленостей, збільшити кількість спостерігачів на Україну з 100 до 500 осіб. Вона також зажадала проведення міжнародних переговорів за участю України.

Також Меркель закликала уряд у Києві провести конституційну реформу і подбати про те, щоб підготовка до призначених на 25 травня виборів була справедливою. Що стосується світової спільноти та Євросоюзу, то вони, зі свого боку, повинні подбати про швидке надходження в Україну обіцяної фінансової допомоги.

Нагадаємо, наприкінці березня президент Росії Володимир Путін проінформував канцлера Німеччини Ангелу Меркель про рішення про часткове відведення російських військ з східного кордону України. Пізніше стало відомо, що цього не сталося.

На сьогодні в східних регіонах України - Донецькій, Луганській, Харківській областях відбуваються виступи сепаратистів, супроводжувані захопленням адміністративних будівель, порушенням громадського порядку. Українська влада підозрює, що Кремль впливає на ситуацію в українських регіонах.

На сьогодні правоохоронні органи, діяльність яких координує міністр МВС Арсен Аваков, намагаються нормалізувати ситуацію на Сході країни.

Джерело: Deutsche Welle

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини