RU

Мельник втік до Нью-Йорка через Білорусь і Австрію, - ЗМІ

21.11.2013, 10:10
Мельник втік до Нью-Йорка через Білорусь і Австрію, - ЗМІ - Фото
Петро Мельник
Став відомий маршрут втечі екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельниказ України. Мельник у супроводі своїх родичів втік до Білорусі, після чого вилетів до Австрії, а потім - у Нью-Йорк. Про це пише Комерсант-Україна.

За інформацією видання, вночі з 8 на 9 серпня Мельник перетнув кордон Білорусі. За словами джерел у МВС, у поїздці до кордону і при її перетині Мельника супроводжував рідний брат Олександр і племінник. " Вранці 9 серпня Мельник прибув до Мінська, зупинився в готелі в національному аеропорту Мінська, а вже наступного дня він вилетів до Австрії. Там він теж довго не затримався і незабаром вилетів з Відня до Нью-Йорка", - розповіло джерело в МВС.

Тільки 14 серпня ректор був оголошений в міжнародний розшук. Зараз Мельник знаходиться в США. Тим часом суд продовжив слухання справи про втечу Мельника. Вчора був допитаний заступник начальника управління кадрового забезпечення ГУ МВС в Київській області Сергій Крот. Він розповів, що в Києво-Святошинському райвідділі були люди, яких передбачалося навчити роботі з електронною системою, що відстежує переміщення Мельника. Зокрема, ще 15 грудня 2012 року МВС видало наказ про виділення штату інспекторів - чергових для вивчення системи електронного моніторингу. Так, у Києво-Святошинському райвідділі повинні були відібрати чотирьох таких працівників, які мають "освіту не нижче спеціаліста або бакалавра". "Відповідний штат в райвідділі був укомплектований", - уточнив Крот. Однак обов'язки з контролю над системою моніторингу в підсумку були покладені на звичайних співробітників чергової частини.

Начальник управління громадської безпеки ГУ МВС у Київській області Юрій Спаський повідомив, що 7 серпня слідчий головного слідчого управління МВС Олег Зайцев, який розслідував справу про отримання ректором хабара, наказав надіти на Мельника електронний браслет. За дії Мельника тоді відповідав начальник сектору громадської безпеки Ірпінського міськвідділу міліції Микола Бедрій. Саме він повинен був контролювати дії Мельника після того, як браслет наділи. "Я сильно лаявся з тодішнім начальником міськвідділу Юрієм Скударем, який змусив мене займатися цією роботою. Це не входило у функції міліції громадської безпеки, мені було незрозуміло, що і як слід робити", - сказав Бедрій. Спаський пояснив, що, згідно з існуючими в МВС наказам, подібним контролем повинне займатися слідство і штаб райвідділу.

Прокурор Андрій Матвіяс між тим наполягає, що працівники міліції повинні понести покарання. "У практиці правоохоронних органів нерідко буває, що виконання того чи іншого розпорядження може бути покладено на підрозділи, у функції яких воно прямо не входить. Але це не означає, що накази потрібно ігнорувати чи погано виконувати. Якщо завдання було поставлене, то Микола Бедрій був зобов'язаний вивчити відповідні інструкції" , - зазначив Матвіяс.

Досьє на Петра Мельника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини