RU

Мельник втік до країни, з якою немає договору про екстрадицію

30.08.2013, 10:13
Мельник втік до країни, з якою немає договору про екстрадицію - Фото
Петро Мельник (фото - asta.edu.ua)

Передача українським правоохоронним органам ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника у разі його затримання знаходиться під питанням. Про це пише Комерсант-Україна.

За інформацією видання, яке посилається на джерела в центральному апараті МВС та Головному слідчому управлінні МВС, з країною, в якій, за даними міліції, переховується Мельник, відсутній договір про екстрадицію осіб, які перебувають у розшуку. "Немає впевненості, що навіть якщо його затримають, він буде екстрадований до України. Може вийти черговий Лазаренко", - додало джерело в ГСУ.

Раніше Україна вже намагалася добитися екстрадиції осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів. Так, у червні 2012 року Генпрокуратура Білорусі відмовила у видачі основного акціонера банків "Європейський", "Володимирський" і "Національний стандарт" Павла Борулька, якого в нашій країні підозрювали в розкраданні 620 млн.грн. з Фонду гарантування вкладів фізосіб. І це при тому, що між Києвом і Мінськом існує договір про екстрадицію.

Разом з тим експерти вважають, що відсутність договору не робить процес екстрадиції неможливим, хоча і може істотно його сповільнити. "У такому випадку доведеться розраховувати на дипломатичні канали і совість країни, в якій його (Мельника, - ред.) знайдуть. Ініціативу щодо затримання може взяти на себе Інтерпол, але йому також доведеться врегулювати виниклі питання з країною, в якій відбулося затримання", - пояснив старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.

Нагадаємо, 27 серпня глава МВС
Віталій Захарченко повідомив, що міліції вдалося встановити країну, в якій переховується Мельник. Раніше повідомлялося, що ректор може перебувати в Австрії. Тим часом, за даними Міністерства юстиції, Україна не має договорів про екстрадицію з більшістю держав Євросоюзу.

Досьє на Петра Мельника

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини