RU

Мельниченко подав позови до Турчинова, політологам і ЗМІ

12.10.2012, 13:35
Мельниченко подав позови до Турчинова, політологам і ЗМІ - Фото
Микола Мельниченко
Екс-майор державної охорони Микола Мельниченко просить Печерський районний суд зобов'язати ВО Батьківщина і особисто Олександра Турчинова спростувати свої заяви, що стосуються недостовірності інформації екс-майора про причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня. Про це розповів сьогодні на прес-конференції адвокат Мельниченка Микола Неділько.

Як передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ, Неділько розповів, що до Печерського суду подано позови проти Батьківщини і Турчинова. "Що ми просимо в позовних заявах - зобов'язати політичну партію Батьківщина і одного з її керівників Олександра Турчинова спростувати поширену ними інформацію і публічно вибачитися", - сказав він.

Разом з тим, що стосується самої інформації, про яку йдеться, сказав, що записи з кабінету Кучми, де фігурує прізвище Тимошенко Мельниченко не хоче оприлюднювати з етичних міркувань.

"Якщо Турчинов публічно не вибачиться, то будуть судові процеси, як в Україні, так і в США. І на цих судових процесах Мельниченко доведеться дуже багато всього розповідати. Якщо Мельниченко в судових процесах буде давати свідчення - буде відкритий американський ящик Пандори. Багато чого потрібно буде розповісти, не всі такі білі і пухнасті, як себе видають ", - продовжив адвокат.

Він підкреслив, що Мельниченко ніколи не давав неправдивих показань, не давав свідчень під тиском, і свої заяви для міністерства юстиції США він робив добровільно.

Крім цього, захисник розповів, що в суди передано ще сім позовів проти осіб, які коментували заяву Мельниченка. "Я хочу підкреслити, що всі ці позови подані до власників інтернет-видань, які поширювали недостовірну інформацію. Повірте, що ніяких претензій до ЗМІ ми не маємо. Чому так зроблено? Це в процесуальному порядку, якщо не вдається з відкритих джерел встановити місцезнаходження відповідачів, то слід подавати позов відносно ЗМІ. Як тільки ЗМІ нададуть інформацію про тих осіб, що давали коментарі, ми в судовому процесі залучаємо їх в якості відповідачів і знімаємо всі позовні вимоги зі ЗМІ ", - пояснив він.

Зокрема, позови в Печерський і Шевченківський районні суди подані до: ТОВ ІА Українські новини у зв'язку із заявою адвоката Павла Лазаренка Марини Довгополої; ТОВ ІА Голос.UA у зв'язку з коментарем нідерландського правозахисника Олександра Міцца; Української редакції радіо Свобода на статтю адвоката Дмитра Поїзда ; ТОВ Українські медійні системи (сайт Головком) у зв'язку із заявами екс-генпрокурора Святослава Піскуна.

А також, три позови подані до ТОВ видавнича група Нова інформація (Gazeta.ua) щодо коментарів політологів Вадима КарасьоваДмитра Видріна та Сергія Тарана.

Адвокат попросив усіх названих осіб не ховатися за спинами журналістів і самим прийти до судів. "Якщо зазначені у позовах особи щиро покаються і принесуть свої вибачення, ми по деяким особам позови відкличемо", - підкреслив він.

Крім цього, він уточнив, що зараз готується ще кілька подібних позовів.

Нагадаємо, раніше Мельниченко опублікував на своїй сторінці в Facebook відомості про вбивство нардепа Євгена Щербаня. На думку екс-майора, замовником вбивства був Павло Лазаренко, а оплатили злочин - Юлія Тимошенко і Петро Кириченко.

У свою чергу, Турчинов назвав заяву Мельниченка фарсом і продемонстрував лист, в якому Мельниченко пропонує Тимошенко співробітництво.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини