Мельниченко передасть в ГПУ записи по вбивству Щербаня

Мельниченко передасть в ГПУ записи по вбивству Щербаня - Фото
Микола Мельниченко
02.11.2012, 10:35

Екс-майор допитується слідчими СБУ за епізодами про розголошення держтаємниці, а співробітниками ГПУ - як свідок у справах Гонгадзе та Щербаня

Колишній майор Держохорони Микола Мельниченко збирається передати прокуратурі свої записи, що стосуються вбивства народного депутата Євгена Щербаня. "Вони є, там йдеться про оплату вбивства", - заявив він газеті Сегодня.

Мельниченко також спростував чутки про те, що приховує записуючі пристрої. За його словами, диктофони, пульт дистанційного керування, оригінальні чіпи із записами вже чотири роки перебувають у Генпрокуратурі.

Відповідаючи на питання, навіщо він повернувся в Україну, Мельниченко сказав: "Хочу, щоб нарешті через суд була дана оцінка моїм діям (записам розмов президента Кучми, - ред.) Наполягаю, щоб судовий процес був відкритим".

Мельниченко допитується як обвинувачений слідчими СБУ за своїми епізодами (розголошення держтаємниці, перевищення службових повноважень, підробка документів), а також співробітниками ГПУ - як свідок у справі про вбивство Гонгадзе, у справі Тимошенко (її можливу причетність до вбивства нардепа Євгена Щербаня) і деяким іншим. Колишній майор незадоволений відсутністю координації в діях слідчих СБУ і ГПУ. "От сьогодні я з 10 ранку тут (в Генпрокуратурі, - ред.), а на 15 годину - допит в СБУ А мені ще треба встигнути пройти процедури в зв'язку з перенесеним інсультом, там курс лікування ще 7 днів", - сказав він.

Застосовані до нього заходи безпеки поки Мельниченка влаштовують, але його турбує стеження. Машини, які його переслідують, міняються - екс-майор нарахував з десяток таких авто. У вівторок адвокат Неділько подав слідчому заяву з проханням встановити, хто стежить і чи є екс-майор об'єктом оперативно-розшукової справи.

Застава, під яку Мельниченко вийшов на свободу (76 500 грн.) вже внесена, зібрати гроші "допомогли друзі".

Нагадаємо, у вересні 2011 року Мельниченко був оголошений в розшук. Шевченківський суд Києва виніс постанову про обрання йому запобіжного заходу у вигляді арешту, оскільки Мельниченко порушив підписку про невиїзд і ухилявся від слідства. Екс-майор був затриманий в аеропорту "Бориспіль" 24 жовтня. У той же день його почали допитувати в Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури і пред'явили звинувачення. Суд ухвалив рішення не застосовувати до нього арешт, звільнивши під заставу в 76 тис. 500 грн.

Останнім часом Мельниченко перебував у США. За його словами, повернутися в Україну його змусили побоювання за своє життя - йому стало відомо, що на нього готується замах. В Україні, за його словами, йому безпечніше, ніж в США.

Раніше Мельниченко перебуваючи закордоном заявив, що готовий свідчити про причетність Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка до вбивства Євгена Щербаня.

Досьє на Миколу Мельниченка