RU

Мельниченко "принципово" не віддасть Україні свої плівки

18.09.2008, 15:02

Екс-майор Державної охорони України Микола Мельниченко заявляє, що оригіналів плівок записаних у кабінеті другого Президента України Леоніда Кучми він Україні не передасть і наполягає на тому, щоб фоноскопічну експертизу було проведено у США. Про це він заявив на прес-конференції у четвер.

"Що стосується оригіналів, то оригіналів я Україні не передам - це моя принципова позиція. Я передам їх тільки тим експертам, яких визначить Рада Європи. Рада Європи визначила США - ФБР", - сказав Мельниченко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Він також відзначив, що не вірить, що ФБР офіційно від імені уряду США відмовився провести ці експертизи, покликавшись на двосторонній українсько-американський договір про правову допомогу, де йдеться, що у разі відмови уряду надавати таку допомогу має бути офіційне попередження, "а цього не було". "Якщо вони відмовляються, вони повинні аргументувати, чому вони це роблять. Немає цього", - наголосив М. Мельниченко.

У зв'язку із цим він заявив, що звертається до Президента України із проханням посприяти розв'язанню цього питання. М. Мельниченко нагадав, що В. Ющенко найближчим часом відвідає США, і що він може обговорити це питання на вищому рівні. "Я прошу, вимагаю, щоб у план дій перебування Ющенка у США було внесено один із пунктів: Ющенко розмовляє з Бушем про те, щоб уряд США виконав міжурядові домовленості", - сказав екс-майор і додав, що якщо цього не буде, то він організує мирну акцію протесту біля посольства США в Україні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини