RU

Мельниченко не буде свідчити у суді в справі Гонгадзе

15.09.2010, 12:15

Екс-майор Держохорони України Микола Мельниченко заявив, що не буде свідчити у суді в справі Гонгадзе, оскільки ні Леоніду Кучмі, ні Володимиру Литвину не пред'явлено обвинувачень. Про це він заявив сьогодні журналістам на прес-конференції.

"Чи буду я свідчити у суді? Відповідь - ні. Я не буду свідчити у суді, тому що суд не викличе мене як свідка", - сказав М.Мельниченко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Уточнюючи на прохання журналістів, чому його не викличуть у суд, М.Мельниченко сказав: "За тією інформацією, яка у мене є, не пред'явлені обвинувачення ні Кучмі, ні Литвину. Пред'явлені обвинувачення тільки Пукачу. Я не маю відношення до Пукача. Я не маю відношення до зовнішнього спостереження. Я маю відношення лише до документування злочинів, які вчинив Кучма і Литвин. Оскільки на основі цих матеріалів не висунено обвинувачень ні Кучмі, ні Литвину - немає ніякого правового механізму для того, щоб я був залучений як свідок. Тому що я можу бути залучений як свідок для того, щоб показати, що ці записи справді робив я... якщо немає обвинувачень Кучмі і Литвину, я не буду давати свідчень у суді. Крапка".

М.Мельниченко також зазначив, що на 100% автентичність його записів могла підтвердити тільки експертиза ФБР. Водночас, за його словами, особисто третій Президент України Віктор Ющенко заблокував проведення такої експертизи.

Щодо європейської експертизи, то вона, як зазнчаив М.Мельниченко, не дала стовідсоткової гарантії автентичності плівок, хоч і підтвердила відсутність монтажу.

М.Мельниченко зазначив, що, на його думку, прокуратура у ситуації, що склалася, зробила максимум з того, що могла зробити, висунувши обвинувачення Пукачу і Кравченку. "Хоч я особисто не вірю в те, що Кравченко з своєї доброї волі міг дати наказ про вбивство вашого колеги", - сказав він.

Нагадаємо, досудове слідство у кримінальній справі з обвинувачення екс-генерала Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, а також щодо підбурювання і замовлення цього злочину екс-міністру внутрішніх справ Юрію Кравченку, завершується. Таке офіційне оголошення днями зробили слідчі Генеральної прокуратури України. З 15 вересня мати загиблого журналіста, його дружина та їхній адвокат можуть почати ознайомлення з матеріалами справи відповідно до ст. 217 Кримінально-процесуальний кодекс України.

На порталі ЛІГА.net стартувало опитування на тему: "Хто замовник вбивства Г.Гонгадзе?" Мета - з'ясувати, як Інтернет-аудиторія сприйняла висновок Генпрокуратури про те, що єдиний замовник вбивства Гонгадзе - нині покійний Кравченко. Приєднатися до голосування >>>
"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини