RU

Медведька просять порушити справу проти слідчого у "справі Гонгадзе"

25.10.2010, 12:59
Медведька просять порушити справу проти слідчого у
48249db7323cb2a5824c7bef99e8c42c.jpg

Медведька просять порушити справу проти слідчого у "справі Гонгадзе"

Екс-адвокат Олексія Пукача Олег Мусієнко заявляє про незаконність його відсторонення і вимагає порушити кримінальну справу проти слідчого Генеральної прокуратури України у справі про вбивство Георгія Гонгадзе (на фото). Про це йдеться у заяві, яка передана главі ГПУ Олександру Медведьку.

"Прошу порушити кримінальну справу щодо слідчого ОВДС Генпрокуратури та інших посадових осіб... Прошу усунути перешкоди у здійсненні законної діяльності захисника у кримінальній справі", - йдеться у заяві, яку цитує "Українська правда".

О.Мусієнко наполягає, що "у діях слідчого в ОПС Генпрокуратури Владислава Грищенка та інших посадових осіб, видно, ознаки злочинів - недопущення і ненадання своєчасно захисника, скоєне слідчим за попередньою змовою групи осіб з іншими посадовими особами Генпрокуратури".

Адвокат нагадав, що кожний має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безкоштовно, кожний є вільним у виборі захисника своїх прав.

О.Мусієнко зазначив, що при побаченні з О.Пукачем 13 жовтня у місці, де він міститься під вартою, той йому розповів, що слідчий без пояснення причин вимагає від нього змінити захисника, відмовившись від його участі у справі, заявляючи, що він надасть обвинуваченому іншого захисника, який є "справжнім бійцем". "До того ж пояснень Пукачу, чим слідство не влаштовує адвокат Мусієнко слідчий Грищенко не надав", - зазначено у заяві.

"Лише 19 жовтня 2010 року близько 17:00 слідчий Грищенко по мобільному телефону повідомив мені про те, що Пукач відмовився від моїх послуг і йому призначений інший захисник", - наголосив О.Мусієнко.

Він також зазначив, що 12 жовтня куратор справи замгенпрокурора Ренат Кузьмін спілкувався без участі захисника з О.Пукачем і намагався переконати його у непричетності до замовлення злочину Леоніда Кучми і Володимира Литвина, незважаючи на свою участь у допиті О.Пукача, на якому останній дав свідоцтво про причетність цих осіб до інкримінованого йому злочину.

Він також наголосив, що з пояснень помічника Р.Кузьміна, йому стало відомо, що орган досудового слідства збирається виділити в окреме провадження матеріали щодо Л.Кучми і В.Литвна. О.Мусієнко наголосив, що це порушення закону.

Адвокат наголосив, що не був інформований своєчасно про скасування рішення про закінчення досудового слідства і постанов про відмову в порушенні справи щодо Л.Кучми і В.Литвина.

Нагадаємо, раніше адвокат О.Пукача Олег Мусієнко заявив, що слідство "дожало" його підзахисного, і він змушений був "під тиском слідчого" відмовитися від нього. "Не можна звинувачувати Пукача у вбивстві Гонгадзе на замовлення, не притягуючи до кримінальної відповідальності замовників, які ще живі, тобто Кучму і Литвина. Саме тому вони вирішили позбутися такого принципового адвоката", - сказав О.Мусієнко.

До того ж сам Генпрокурор зазначив, що "це була особиста воля Пукача". "Я сам читав протокол допиту, де він сказав, що на нього не було ніякого тиску і він прийняв рішення, що з ним працюватиме новий адвокат", - зазначив О.Медведько.

"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини