RU

Медведчук вимагає референдум по підписам 2006-го року

30.09.2013, 10:39
Медведчук вимагає референдум по підписам 2006-го року - Фото
Фото: kpu.ua
Рух Український вибір вимагає від президента України Віктора Януковича оголосити всеукраїнський референдум з приводу вступу до Митного союзу (МС) на підставі підписів, зібраних в 2006 році. Про це пише Комерсант-Україна у статті "Народу не потрібний дозвіл зрадників і злочинців".

Звернення до Януковича було прийнято на зборах з приводу вступу до МС, організованому КПУ в неділю. Після завершення офіційної частини члени руху Український вибір, присутні на заході, прийняли звернення до Януковича з проханням призначити референдум на підставі 4,6 млн. підписів, зібраних в 2006 році Соціал-демократичною партією (об'єднаною).

Тоді на референдумі передбачалося з'ясувати, який з векторів зовнішньої політики підтримують українці - вступ до НАТО чи приєднання до Єдиного економічного простору (ЄЕП ) Росії, Білорусі та Казахстану. Президент Віктор Ющенко відмовився призначити референдум. "Питання приєднання до ЄЕП - це і є вступ до Митного союзу. Логічно було б призначити референдум на підставі вже зібраних підписів. Таким чином, ми намагаємося розблокувати шлагбаум, яким влада заблокувала волевиявлення громадян", - пояснили в прес-службі Українського вибору".

У Центрвиборчкомі цю ініціативу коментують обережно. "Ніде в законах не обумовлені терміни , коли президент повинен призначити референдум. Єдине, що викликає питання, - підписи були зібрані відповідно до старого закону про референдум, а проводити референдум мають за новим законом. Такого раніше ще не було. Але в будь-якому випадку вирішувати президенту", - сказав член ЦВК Олександр Чупахін.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини