RU

Медведчук допомагає Росії ухилитися від домовленостей з питань Донбасу – Кравчук

16.01.2021, 18:33
Медведчук допомагає Росії ухилитися від домовленостей з питань Донбасу – Кравчук - Фото
Леонід Кравчук (фото – Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Проросійські терористичні організації на Донбасі спільно з лідером ОПЗЖ Віктором Медведчуком допомагають Росії ухилитися від взятих на себе на вищому рівні зобов'язань. Про це заявив глава української делегації у тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, коментуючи ініціативу Медведчука, якому проросійські бойовики нібито вирішили передати частину викрадених українців.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Кравчук сказав, що не можна не вітати повернення українців на підконтрольну уряду територію. "Однак я, як глава делегації, хочу зазначити наступне: приватні особи не мають повноважень втручатися в питання міждержавного і міжнародного врегулювання збройних конфліктів", – зазначив Кравчук.

Він каже, що не може згадати прецеденту, коли невизнана юридична особа передавала би громадян держави певній фізичній особі.

"Тому я розцінюю заяви керівництва маріонеткових квазідержавних утворень і синхронізовані з ними дії пана Медведчука як чергову спробу ухилитися від виконання міжнародних домовленостей на вищому державному рівні і зобов'язань, що взяла на себе РФ як сторона конфлікту", – сказав Кравчук.

Він нагадав, що до врегулювання конфлікту може привести лише послідовна робота в рамках нормандського формату, а будь-які спроби ухилитися від виконання домовленостей не матимуть ні успіху, ні підтримки у глав держав-партнерів та керівництва міжнародних організацій.

Речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович розповів, що бойовики "в порядку ініціативи" пообіцяли повернути Україні утримуваних ними жінок, літніх людей і людей із проблемами зі здоров'ям.

Він повторив тезу Кравчука про те, що поверненням українців можуть займатися виключно держоргани.

За словами Арестовича, українські спецслужби проведуть перевірку осіб, яких збираються передати бойовики. Їх пропуск через лінію розмежування, якщо він відбудеться, буде організований державними органами України.

"Керівництво делегації розглядає дане повідомлення, як спробу тиску РФ на українську сторону переговорів, а цю спробу, в свою чергу – як елемент масштабної кампанії тиску на політичне керівництво і народ України, що включає, наприклад, ще й інформаційне маніпулювання темою російської вакцини проти COVID -19, що реалізується через того ж самого Медведчука", – зазначив Арестович.

Він заявив, що правоохоронні органи зроблять свою оцінку таким спробам, а політичне керівництво країни – свою.

Читайте також: Кільце Саурона | Спутнік Кремля. Навіщо Медведчук нав'язує Україні російську вакцину

 

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини