RU

Медіарух: Нова влада свідомо шкодить довірі до ЗМІ

05.08.2019, 18:37
Медіарух: Нова влада свідомо шкодить довірі до ЗМІ - Фото
Володимир Зеленський і Андрій Богдан (фото - прес-служба президента)

Медіарух Медіа за усвідомлений вибір вважає поширення співробітником Офісу президента неправдивої інформації про нібито заяву на звільнення глави ОП  Андрія Богдана  цілеспрямованою провокацією проти ЗМІ з метою підірвати до них довіру в суспільстві. Про це йдеться в заяві руху.

Відзначається, що співробітник ОП, який передав копію заяви одночасно кільком журналістам, свідомо сприяв поширенню неправдивої новини. За інформацією Дзеркала тижня та інших джерел, цією людиною є заступник глави ОП  Кирило Тимошенко. Сам він це заперечує.

"Ми вважаємо неприпустимою ситуацію, коли державні службовці та політики свідомо поширюють неправдиву інформацію, підриваючи довіру суспільства до ЗМІ. Особливе занепокоєння викликає реакція глави держави  Володимира Зеленськогоякий не визнав некоректність дій своїх підлеглих", - йдеться в заяві.

На думку Зеленського, поширення копії "заяви" не було дезінформацією, оскільки, за його словами, всі співробітники ОП подали йому заяви про звільнення за власним бажанням без зазначення дати. Сам Богдан заявив, що журналісти даремно ототожнюють себе із суспільством, адже команда Зеленського "спілкується з суспільством без посередників, без журналістів".

Підписанти заяви вважають маніпулятивним протиставлення безпосереднього спілкування політиків з громадянами через соцмережі і "опосередкованою" комунікації через ЗМІ. "Підзвітність влади суспільству через ЗМІ можна замінити комфортним спілкуванням народних обранців в соцмережах, адже суспільство - це не тільки їх френди і фоловери", - йдеться в заяві.

Представники медіа підкреслили, що "на зміну непублічним відносинам (журналістів, - ред.) з політиками,"зливу" і взаємним послугам повинні прийти прозорість, перевірка фактів і неухильне дотримання професійних стандартів".

Заяву підписали: медіарух Медіа за усвідомлений вибір (входить LIGA.net і інші великі медіа України), а також Детектор медіа, Інститут розвитку регіональної преси, Інститут масової інформації, Інтерньюз-Україна, Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, Український кризовий медіа центр, фонд Суспільність, а також ряд відомих журналістів.

Читайте також: Заява Богдана про звільнення юридично мізерна - юрист

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини