RU

Марчук: Україні потрібний тимчасовий м'який авторитаризм

06.02.2017, 12:41
Марчук: Україні потрібний тимчасовий м'який авторитаризм - Фото
Євген Марчук

Під час гострих міжнародних конфліктів жити в умовах "розгнузданої демократії" не можна. З такою формулою згоден екс-прем'єр-міністр України, представник нашої країни в переговорній групі з врегулювання конфлікту в Донбасі Євген Марчук, про це він розповів в інтерв'ю ЛІГА.net.

"Україні пора перейти де-факто в режим воєнного часу. Хочу, щоб мене зрозуміли правильно - це не означає оголосити військовий стан, я говорю про роботу всіх державних органів в режимі усвідомлення того, що йде війна. Це інший режим дисципліни, ефективності, результативності і злагодженості ", - сказав Марчук.

Читайте також: Євген Марчук: Вибори в Донбасі можливі не раніше, ніж через три-чотири роки після війни (рос.)

За словами політика, в Росії з точки зору ефективності та дисципліни влада зараз працює саме в такому режимі підвищеної інтенсивності та мобілізації, і це має свої позитивні сторони.

"Тут я можу погодитися з радником Путіна Карагановим, коли він говорить, що не можна в умовах гострих міжнародних конфліктів жити при "розгнузданій демократії". Вони кажуть "у нас м'який авторитарний режим, інакше сьогодні не можна", - сказав Марчук, відповівши ствердно на уточнююче питання, чи потрібен Україні сьогодні такий же "тимчасовий м'який авторитарний режим".

"Зараз доцільно, припустімо, на 10 років перейти від парламентсько-президентської моделі до президентсько-парламентської, можливо, навіть до президентської республіки. Тут багато складнощів, тому що потрібен хтось, хто переконливо це роз'яснить народу, оскільки сьогодні ця ідея поки непопулярна", - вважає Марчук, зазначивши, що такий порядок денний важко усвідомлювати, про це важко говорити, але, на жаль, така сьогодні реальність.

Повний текст інтерв'ю Євгена Марчука

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини