RU

Марчук повідомив подробиці угоди з розведення військ

27.09.2016, 18:32
Марчук повідомив подробиці угоди з розведення військ - Фото
Євген Марчук (фото - скріншот відео)
Відведення військ в трьох ділянках в зоні АТО має гуманітарну мету, і є по суті пілотним проектом. Про це у себе в Facebook повідомив один з представників України в контактній групі щодо Донбасу, екс-глава СБУ Євген Марчук, коментуючи підписання рамкової угоди з розведення військ. Про це він повідомив у себе в  Facebook.

"Перевірити на практиці, чи може ця (угода, - ред) працювати, що потрібно врахувати в подальшому. Ніякого телячого або піонерського оптимізму ні у кого з українських переговірників немає, що все станеться так, як планується. Недовіра сторін зашкалює", - підкреслив Марчук.

"Три ділянки (Станиця Луганська, Золоте і Петровське, - ред.) розміщені на лінії зіткнення і не "в", а "в районі населених пунктів. У ці ділянки не входить жоден населений пункт або електростанція. У центрі двох ділянок: зруйнований міст через річку Сіверський Донець (Станиця Луганська, - ред.) і непрацюючий через обстріли КПВВ біля Золотого. Мета - відремонтувати і запустити", - зазначив Марчук.

Він підкреслив, що сторони після семи днів повної тиші на цих ділянках, а не по всій лінії фронту, повинні відвести війська синхронно, тобто одночасно і дзеркально.

"Тобто один навпроти одного, за участю і постійному контролі патрулів СММ ОБСЄ і СЦКК по одному кілометру від лінії зіткнень і по одному кілометру вліво і вправо. Тобто йдеться про квадрат 2Х2 кілометри", - зазначив Марчук.

За його словами, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ бере під постійний моніторинг, в тому числі за допомогою камер нічного спостереження ці ділянки.

"У разі будь-яких порушень з сторін в будь-який час проводиться комплекс заходів ОБСЄ, СЦКК щодо термінового повернення військ на вихідні позиції. Оскільки дистанція в один кілометр дозволяє сторонам самостійно надійно контролювати територію, в тому числі вогневими засобами,"сюрприз" протилежною стороною неможливий", - сказав Марчук.

Він додав, що передова лінія на цих ділянках надійно замінована обома сторонами. "При стабільному режимі тиші можуть бути розміновані підходи до мосту і КПВВ. У разі спроби однієї зі сторін використовувати відремонтований міст у військових цілях, вивести його з ладу на такій відстані - це справа кількох хвилин", - сказав Марчук.

21 вересня в Мінську було підписано рамкову рішення тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів.

26 вересня голова Луганської ОВЦА Юрій Гарбуз заявив, що якщо ЗСУ підуть хоча б на кілометр, то є ймовірність втратити Станицю Луганську.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини