Марчук сказав, як проходять переговори з Гризловим у Мінську

Марчук сказав, як проходять переговори з Гризловим у Мінську - Фото
19.02.2019, 17:43

Представник України в тристоронній контактній групі повідомив подробиці переговорів в Мінську

Переговори тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації в Донбасі в Мінську з представником РФ  Борисом Гризловим проходять в досить відвертому форматі. Про це заявив представник України в тристоронній контактній групі в Мінську  Євген Марчук  на засіданні Верховної Ради в зв'язку з п'ятою річницею з початку збройної агресії РФ проти України, передає кореспондент LIGA.net.

"Коли зараз, проводячи переговори в Мінську... А вони, до речі, починаються з участю представника України, представника Росії і тільки модератора ОБСЄ - більше нікого немає. І саме там йдеться відверто, оскільки і я, і пан Гризлов давно знаємо один одного, ми говоримо дуже відверто і говоримо таке, що може не подобатися заздалегідь. А потім, коли вичерпується на такому рівні переговорний процес, при необхідності ми запрошуємо представників ОРДО-ОРЛО", - зазначив Марчук.

За його словами, тристороння контактна група - це "переговори в форматі Україна - Росія - ОБСЄ, а ОРДЛО запрошується, якщо є проблема".

"А далі там вже йде великий стіл переговорів. Коли приводиш приклади (невиконання домовленостей, - ред.), які записані й підписані російською стороною, а їх - близько десятка, то представник РФ відповідає, що мовляв, така склалася ситуація", - підкреслив Марчук.

Марчук переконаний, що крім потужних Збройних Сил України, важливою зброєю в боротьбі з РФ є єдність суспільства.

"Найголовніша зброя у війні з Росією, крім, безумовно, Збройних Сил, - єдність нашого українського суспільства. У Мінську допомагає те, що ти знаєш, що той, хто проти тебе розуміє, що у тебе за плечима потужні Збройні Сили та консолідована українська нація. А найголовніше - нам допомагає те, що ми повністю переконані, що Україна переможе", - додав Марчук.

20 грудня 2018 року Марчук заявляв, що країна-агресор Росія відмовляється від будь-яких пропозицій України про обмін українських заручників і політв'язнів.