RU

Магера не бачить підстав для зриву президентських виборів

25.04.2014, 14:09
Магера не бачить підстав для зриву президентських виборів - Фото
Андрій Магера
Введення надзвичайного або воєнного стану на окремій території України не приведе до зриву президентських виборів. Про це на брифінгу повідомив заступник глави Центральної виборчої комісії Андрій Магера, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Хотів би спростувати деякі панічні заяви про те, що вибори можуть зірватися, що вибори не відбудуться або що їх ніхто не визнає. Давайте говорити виключно про юридичну складову цього питання. Відповідно до закону про вибори президента України, вибори президента вважаються такими, що відбулися, незалежно від кількості виборчих дільниць, виборчих округів... Це пряма норма закону, і це абсолютно логічно, тому що не можна ставити під сумнів волевиявлення українського народу залежно від кількості виборчих дільниць", - сказав він.

За його словами, якщо теоретично президент і Верховна Рада приймуть рішення про введення надзвичайного або воєнного стану на окремій території, то це не вплине на можливість проведення виборів і голосування в інших регіонах України. "Навіть в питанні введення воєнного чи надзвичайного стану закон про надзвичайну ситуацію говорить про те, що в таких умовах вибори не проводяться, однак тут є деякі ознаки неконституційності окремих положень. Бо Конституція говорить у статті 64, що в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть бути обмежені тільки окремі конституційні права і свободи громадян. Уловлюєте різницю? Можуть - з точки зору Конституції, і не проводяться - з точки зору закону про правовий режим про надзвичайний стан", - зазначив він.

Таким чином, Магера не бачить жодної можливості для того, щоб 25 травня вибори президента України були зірвані.

На уточнююче запитання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, чи можуть відбутися вибори в умовах оголошення надзвичайного або воєнного стану на всій території України, Магера нагадав, що таке рішення може прийматися виключно президентом або Верховною Радою, і особисто у нього великі сумніви, що це станеться.

Магера також додав, що ЦВК вже створила 213 з 225 окружних виборчих комісій у 213 територіальних виборчих округах. Всі комісії приступили до роботи. Наступний етап для ЦВК - створення дільничних виборчих комісій. До 1 травня, згідно закону, кандидати в президенти мають подати кандидатури до складу дільничних виборчих комісій.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини