RU

Міжнародний кримінальний суд відкрив справу щодо подій в Україні

25.04.2014, 15:28
Міжнародний кримінальний суд відкрив справу щодо подій в Україні - Фото
За час зіткнень в центрі Києві загинули більше ста людей
Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) відкрила попереднє розслідування за фактами злочинів, скоєних на території України з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

"Прокурор МКС Фату Бенсуда вирішила відкрити попереднє розслідування ситуації в Україні для з'ясування, чи існують підстави для початку повного розслідування. Зокрема, відповідно до статті 53 (1) Римського статуту, прокурор розглядає питання юрисдикції, прийнятності та інтересів правосуддя", - йдеться в повідомленні на сайті суду.

Нагадаємо, Верховна Рада звернулася із заявою до Міжнародного кримінального суду про визнання Україною юрисдикції цього суду щодо вчинення злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року.

У проекті заяви було названо лише одне ім'я - екс-президента Віктора Януковича. Інших винних посадових осіб повинен був визначити прокурор Міжнародного кримінального суду.

Слід зазначити, що Україна не ратифікувала Римський статут МКС  тому Рада вирішила піти "обхідним шляхом" і прийняла заяву. Міжнародний кримінальний суд засідає в Гаазі, але його не слід плутати з Міжнародним судом ООН, який також засідає в Гаазі, але має іншу компетенцію.

Читайте також - Перспективи міжнародного кримінального суду для ворогів Майдану

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини