RU

Мітингувальників в Україні переконає тільки щось значне - ЗМІ

12.02.2014, 11:38
Мітингувальників в Україні переконає тільки щось значне - ЗМІ - Фото
c16eb7b7cd18761a06b181e4e72b9e2a.jpg
Керівник представництва Фонду імені Генріха Белля в Україні Кирило Савін вважає, що відставка українського прем'єр-міністра і скасування гучних законопроектів "хоча і є кроками у правильному напрямку, але зроблені занадто пізно", - заявив Савін у своєму інтерв'ю австрійському виданню Die Presse.

"Ще пару місяців тому ними можна було б заспокоїти ситуацію, - зазначив Савін. - Тепер же я сумніваюся в тому, що єдина точка зору буде знайдена без дострокових президентських виборів або, припустимо, змін до конституції". Янукович, впевнений Савін, занадто "довго намагався відсидітися під час кризи, грати на час, в результаті чого ситуація стала ще більш серйозною".

Мітингувальники, за словами голови представництва фонду, "є неоднорідною структурою, вона складається як з невеликих груп, так і з окремих людей, взагалі ніяк не пов'язаних з якимись організаціями". Це одночасно і добре, і погано, адже "хтось повинен буде вести переговори з Януковичем , не можуть же до нього прийти дві тисячі осіб". В принципі, стверджує Савін, "легітимність української політичної опозиції мала". "В Україні не вірять політикам . Вони , на думку народу, керуються у своїх діях виключно власними інтересами".

Причина, по якій на Майдані так багато радикальних угруповань, полягає в тому, що там "з самого початку було чимало націоналістів, причому не тільки з партії Свобода". Свобода, продовжує Савін, лише "верхівка айсберга, крім неї існує ряд напіввоєнізованих організацій, праворадикальних та хуліганських угруповань, і середина січня стала для них зоряним часом" . Тепер радикали вважаються героями, адже мирні протести не могли ні до чого привести тривалий час.

В цілому Савін визнає, що побоюється подальшої ескалації конфлікт, що цілком можливо, якщо переговори ні до чого не приведуть. Також можливо, що помірна опозиція знайде компроміс з владою, але вулиця його не прийме. "Тому влада повинна зробити щось значне - все інше українців переконати не зможе", - резюмує він.

Джерело: InoPressa

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини