RU

Місцеві ради не можуть робити мову регіональною, - автор закону

23.08.2012, 10:02
Місцеві ради не можуть робити мову регіональною, - автор закону - Фото
Вадим Колесніченко

Автор скандального мовного закону, регіонал Вадим Колесніченко стверджує, що "жодна з областей не ухвалювала рішення про надання російській мові статусу регіональної".

"Рішення про визначення статусу мови жоден орган місцевого самоврядування не вправі приймати. Це право держави. Місцеві органи самоврядування, місцеві органи влади мають право проінформувати населення, дати доручення місцевим органам самоврядування підготувати програму по реалізації закону", - наголосив Колесніченко в коментарі ТСН.ua.

Він порекомендував уважно прочитати рішення цих облрад, щоб переконатися - вони лише інформують населення, що на їх території такий-то відсоток населення володіє російською мовою. "У них йдеться про необхідність підготувати програму, вирішити питання фінансування, розподіл його між групами і класами в садочках, школах після офіційного збору заяв батьків про мову навчання дитини", - зазначив Колесніченко.

Примітно, що в рішеннях деяких облрад немає фрази про надання російській мові статусу регіональної.

Наприклад, депутати Дніпропетровської облради рекомендували громадам області забезпечити "права громадян на використання державної, російської та інших мов, які будуть визнані як регіональні на відповідних територіях". А Запорізька облрада своїм рішенням лише постановила "довести до відома територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, місцевих рад Запорізької області, що російська мова, як регіональна мова, використовується на території Запорізької області".

Досьє на Вадима Колесніченка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини