RU

Місто в Закарпатті дало угорській мові статус регіональної

07.09.2012, 17:39
Місто в Закарпатті дало угорській мові статус регіональної - Фото
Берегово - невелике місто в Закарпатській області
Невелике містечко Берегово у Закарпатській області надало угорській мові статус регіональної. Таке рішення сьогодні на сесії прийняли депутати Берегівської міськради.

Запропонований мером Берегово Іштваном Гайдошом проект рішення про реалізацію окремих норм закону "Про основи державної мовної політики" на території міста Берегово підтримала більшість депутатів міськради.

Це перший випадок надання регіонального статусу якійсь іншій мові, крім російської, з моменту прийняття скандального мовного закону. Приймаючи рішення, депутати виходили з того, що 48% жителів міста (12,8 тис.) - угорці. Всього в Берегово, за даними всеукраїнського перепису населення 2001 року, проживають 26 554 людини.

Регіональний статус означає, що всі написи на бланках, печатках і штампах, а також табличках міськради повинні дублюватися угорською мовою. Те ж саме стосується реклами та ЗМІ. Крім того, фактор володіння і державною українською, і регіональною угорською мовою буде враховуватися при прийомі держслужбовців на роботу.

Нагадаємо, з моменту підписання закону про мови російська мова отримала статус регіональної в Одесі, Севастополі, Харкові, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, а також в Одеській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Луганській, Дніпропетровській та інших областях. Рішення приймалися практично одноголосно.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини