Мінський процес ризикує втратити легітимність - Штайнмаєр

04.03.2016, 12:31
Мінський процес ризикує втратити легітимність - Штайнмаєр - Фото
Франк-Вальтер Штайнмайєр (фото: ЕРА)
Результати вчорашньої нормандської зустрічі в Парижі - незадовільні, Києву та Москві потрібно йти на компроміси. Про це йдеться в заяві глави МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, пише Європравда.

"У нас в черговий раз були дійсно важкі, навіть спірні дискусії... Після довгих годин сьогодні в Парижі, вже після одинадцятої нормандської зустрічі глав МЗС, можу сказати: нічого не буває просто. Будь-який прогрес в мінському процесі досить складний. За кожну деталь франко-німецьких пропозицій йде боротьба, вперта боротьба між Росією і Україною", - йдеться в його заяві.

Мінськ необхідно швидше реалізувати, тому що "в іншому випадку ми ризикуємо втратити легітимність і авторитет наших зусиль", заявив Штайнмаєр.

"В результаті Київ і Москва повинні вирішити, чого вони хочуть - щоб конфлікт продовжував тліти з регулярною ескалацією, або, нарешті, прийняти сміливі рішення і йти на компроміси, які необхідні, щоб привести до успіху Мінська. Невеликих кроків вже недостатньо, щоб заспокоїти ситуацію, щоб подолати конфлікт", - зазначив він.

Німецький дипломат підкреслив, що за останній час вдалося "досягти прогресу" в області безпеки, але "ми повинні чесно заявити, що у всіх інших, і особливо в політичних питаннях, в кінцевому рахунку насправді руху вперед немає".

Читайте также: Штайнмайєр розчарований переговорами в Парижі

"Що стосується домовленостей про вибори, ми серйозно займаємося можливими компромісів щодо закону про місцеві вибори. Ясно одне: ці вибори не можуть бути відкладені і не можна чекати,"поки рак свисне". Вони є основною передумовою для забезпечення прогресу в політичному процесі", - сказав глава МЗС.

Штайнмаєр додав, що 32 невдалих засідання контактної групи красномовно говорять про труднощі в досягненні необхідних компромісів.

"Правда полягає в тому, що позиції сторін, як і раніше далекі один від одного. У найближчі кілька тижнів ми очікуємо інтенсивних переговорів, які будуть сприяти досягненню угоди. Нарешті, ми говорили про безпеку виборів. Це основна вимога - без безпеки не може бути виборів. Ми попросили ОБСЄ до кінця березня надати концепцію розгортання міжнародної місії, щоб забезпечити необхідні заходи безпеки. Це все прогрес, але з обмеженим рухом. Чи не більше і не менше! Більшого сьогодні домогтися не вдалося! На жаль!" - підсумував він.


Читайте також: В Парижі висновків з виборів в Донбасі не погодили - Клімкін

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского