RU

Міноборони позбавили інструменту боротьби з корупцією - Тимчук

10.07.2014, 11:46
Міноборони позбавили інструменту боротьби з корупцією - Тимчук - Фото
Дмитро Тимчук


Міністерство оборони України залишилося без можливості проведення внутрішнього аудиту, позбавивши нинішнього главу оборонного відомства важливого інструменту боротьби з корупцією. Про це пише керівник групи Інформаційний опір Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook.

"У червні 2014 року на світ з'явився наказ МО 368, яким внесено зміни до Інструкції з проведення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти в Міністерстві оборони України по централізованих розрахунках. Зміни затверджені директором Департаменту правового забезпечення МО України полковником юстиції Д.Ю . Дем'яненком. Даними змінами скасований механізм перевірки всіх договорів на закупівлю товарів і послуг для армії фахівцями Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю МО. Також представники даного Департаменту виключені зі складу тендерних комітетів, що проводять конкурси по закупкам", - написав Тимчук.

Тимчук роз'яснив, що колишній міністр оборони Павло Лебедєв раніше доручив створити дієвий інструмент контролю всіх фінансових операцій в армії, прагнучи повністю контролювати всі фінансові потоки в Міноборони. І такий інструмент був створений у вигляді зазначеного Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю МО.

"Це вельми потужний інструмент, використання якого цілком залежить від цілей і завдань, які ставить перед собою той чи інший міністр оборони, - йому даний Департамент підпорядкований безпосередньо, і навіть заступники міністра не мають можливості впливати на його роботу. Тобто якщо міністр нечупара, то даний інструмент дозволяє йому бути головним і єдиним корупціонером в армії - корупційні дії інших чиновників будуть припинятися на корені. А якщо міністр націлений на боротьбу з корупцією, то це для нього ідеальний інструмент для очищення Збройних сил", - зазначив експерт.

Сенс роботи Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю полягає в тому, що цей інструмент дозволяє припиняти корупційні дії різних чиновників і командирів ще до здійснення корупційних дій. А саме - виявляючи закладені в договору корупційні механізми шляхом перевірки даних документів до їх підписання.

"Варто зауважити, що за час роботи Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю МО (а він створений менше року тому) його діяльність завжди викликала незадоволення чиновників, військових начальників і командирів, які були змушені передавати на перевірку інформацію про всіх підготовлюваних закупівлях. У нинішньому наказі 368 про "нейтралізації" Департаменту немає ніяких обгрунтувань того, від чого усувається механізм перевірки договорів, а фахівці цієї структури виключаються зі складу тендерних комітетів", - заявив Тимчук.

Міноборони позбавили інструменту боротьби з корупцією - Тимчук

Міноборони позбавили інструменту боротьби з корупцією - Тимчук


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини