Міноборони: До 2018 року може з'явитися військова поліція

11.04.2016, 16:16
Міноборони: До 2018 року може з'явитися військова поліція - Фото
51de118a44b21b01f0ab9741242e3ce8.jpg

Планується прийняття закону про створення військової поліції до 2018 року

Міністерство оборони ініціює створення військової поліції України до 2018 року, щоб посилити відповідальність військовослужбовців за військові злочини. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на помічника міністра оборони України Тетяну Ричкову.

"До 2018 року має бути створена військова поліція. Не буде ніякої реформи військової служби правопорядку, поки не буде прийнятий закон про створення цієї військової поліції", - зазначила Ричкова.

За її словами, створенням такого правоохоронного органу зацікавилося канадське посольство, яке також висловило готовність допомогти в створенні військової поліції України.

"Ми спілкувалися з представниками Канади, з американськими партнерами. Канадське Посольство готове виділити кошти на створення нашого навчального центру полігону. Досить людей і представників НАТО, які підтримують створення військової поліції", - додала Ричкова.

Ричкова пояснила, що фактично зараз питаннями військових злочинів займається військова служба правопорядку, яка досить обмежено може впливати на оперативне розслідування військових злочинів.

"У нас в даний час діє такий підрозділ як військова служба правопорядку, яка не має юридичного підґрунтя майже ні на що. Вони не можуть вести досудове слідство, оперативно-розшукову діяльність. Вони повинні звертатися в ті ж органи державної міліції, які не завжди мають час розбиратися з нашими військовими правопорушеннями", - розповіла Ричкова.

Помічник міністра оборони України пояснила, що дана поліція буде займатися лише військовими правопорушеннями.

"Назріло питання створити військову поліцію як у всіх цивільних країнах - в Америці, в країнах НАТО. Військова поліція буде займатися тільки військовими правопорушеннями. Це посилить відповідальність військовослужбовців і оперативність прийняття рішень", - підкреслила вона.

Законопроект передбачає, що загальна чисельність військової поліції повинна не перевищувати 2% від загальної чисельності ЗСУ.

Кабмін передав Міністерству оборони два об'єкти в Одесі для розвитку штабу Військово-Морських Сил України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы