RU

Мінгареллі пояснив небажання ЄС обговорювати членство України

12.09.2017, 14:08
Мінгареллі пояснив небажання ЄС обговорювати членство України - Фото
Хьюг Мінгареллі
Європейський Союз зараз в такому стані, коли в Брюсселі не хочуть нічого чути про нові країни, які можуть приєднатися до цього об'єднання держав. Так прокоментував газеті Сегодня питання, чому тема членства України в ЄС викликає роздратування єврочиновників, посол ЄС в Києві Хюг Мінгареллі.

"У ЄС існує протистояння, Євросоюз зіткнувся з деякими викликами і проходить через досить складний період. ЄС дуже сфокусований на цих викликах - міграція, тероризм, грецька криза і т.д. Євросоюз має намір і далі концентруватися на цьому, і зараз не час говорити про можливе прийняття до ЄС нових країн. Тому питання надання Україні перспективи членства сьогодні немає в нашому порядку", - пояснив він.

Дипломат зазначив, що згідно зі ст. 49 договору про ЄС, будь-яка єврокраїна, що виконала критерії по свободам, правам людини і верховенству права, може подаватися на вступ в ЄС.

"А Україна, очевидно, європейська країна. Але, в той же час, як я вже говорив, сьогодні ЄС не в тому положенні, щоб пропонувати перспективу членства будь-якій новій країні", - повторив він.

Мінгареллі заявив, що ЄС повинен спочатку "впоратися з певними кризами" і "не хоче чути ні про які нові країни, які можуть приєднатися".

Читайте також: Україна вимагає роз'яснень з приводу заяви Юнкера

В кінці серпня 2017 року голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив: "Я бачу, що мій друг
Порошенко сказав кілька днів тому, що Україна є ЄС і НАТО, але зараз це не те й не інше". Крім того, він підкреслив, що ЄС необхідно обміркувати, як поліпшити відносини з РФ.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини