RU

Мінфін отримала Сім'я, - Фесенко

29.02.2012, 15:03
Мінфін отримала Сім'я, - Фесенко - Фото
Володимир Фесенко
Головна подія лютого - кадрові перестановки в Кабміні. Президент переформатував баланс інтересів у виконавчій владі. Так вважає голова правління центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, про що він заявив сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, політолог назвав перестановки в уряді "лютневим кадротрусом". Він зазначив, що Віктор Янукович набагато  обережніше підійшов до кадрових змін в уряді, ніж всі його попередники, і назвав лютневі перестановки "найбільш масштабними кадровими змінами за два роки президентства Януковича".

За словами політолога, зміст цих кадрових змін - у переформатуванні балансу інтересів в оточенні президента. "Фактично президент зараз створює нову систему стримувань і противаг в керівництві виконавчої влади. Зверніть увагу: Хорошковський належить ... або його приписують ... я думаю, що він все ж самостійна фігура, але все ж він виступає як партнер так званої газової групи. Нового міністра фінансів відносять до так званої Сім'ї. І те, що не віддали посаду міністра фінансів Хорошковському, хоча це прогнозувалося, свідчить про те, що президент не хоче, щоб у когось із керівників уряду був контрольний пакет. Він розподіляє посади, владні повноваження між різними групами", - сказав Фесенко.

У відношенні поки вакантної посади міністра економіки, політолог зазначив, що якщо ця посада все ж дістанеться Петру Порошенку, він також буде самостійним центром впливу, але буде виступати союзником Миколи Азарова. Фесенко звернув увагу на те, що в уряд введена близька до Рината Ахметова Раїса Богатирьова. "Тобто кожна з впливових бізнес-політичних груп має своїх представників в цьому уряді", - додав він.

Крім цього, Фесенко звернув увагу, що посилився безпосередній вплив президента на силові структури. "Фактично зараз всі керівники силових структур безпосередньо підпорядковані президенту. Посередників тут не буде. Тільки президент буде ними керувати", - додав політолог.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини