RU

Мін'юст розпочав збір інформації про злочинну діяльність КПУ

19.05.2014, 15:30
Мін'юст розпочав збір інформації про злочинну діяльність КПУ - Фото
bc39f42169f0644116ef4e95638c20c5.jpg
Міністерство юстиції після відповідного доручення в.о. президента України Олександра Турчинова направило запити в Генеральну прокуратуру і СБУ, в яких просить провести розслідування можливих кримінальних злочинів з боку керівництва  Комуністичної партії України. Про це сьогодні під час брифінгу заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"Ми зараз в тісному зв'язку з правоохоронцями збираємо доказову базу, і якомога швидше будемо подавати відповідні позови після отримання повного обсягу документів від ГПУ та СБУ", - сказав Петренко.

На уточнююче запитання журналістів, чи буде це позов про заборону діяльності КПУ, міністр відповів: "За законом про політичні партії, у Міністерства юстиції у разі, коли надходять матеріали від правоохоронних органів, є можливість звернутися з позовом про ліквідацію тієї чи іншої політичної партії або громадського об'єднання, які порушують закон і які фактично займаються діяльністю, спрямованою на дії,  що загрожують суверенітету і державному ладу".

Глава Мін'юсту також зазначив, що в рамках перевірки фактів антиконституційної діяльної КПУ правоохоронні органи можуть порушити кримінальні провадження щодо конкретних осіб, в тому числі і керівників політичних сил. "Тому що саме в рамках кримінального провадження і виходить доказова база, і можна залучити цих осіб до відповідальності, в тому числі до кримінальної, якщо в їх діях є злочини, наприклад, пов'язані з порушенням територіальної цілісності і суверенітету України, або ж якісь сепаратистські злочини", - цитує Петренко УНІАН.

Нагадаємо, 13 травня Турчинов звернувся до Мін'юсту з проханням вивчити можливість заборони КПУ через її можливу співпрацю з сепаратистами на південному сході країни. 16 травня у Верховній Раді України зареєстрували проект постанови №4896 про ліквідацію фракції Комуністичної партії України.

Сьогодні в.о. глави держави направив до Мін'юсту лист, в якому виклав факти, які, на його погляд, можна вважати доказом антиукраїнської діяльності КПУ, а також її зв'язку з сепаратистами.

Він попросив Мін'юст вивчити питання про причетність КПУ до вчинення дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, і "вжити негайно у встановленому законом порядку заходів щодо заборони партії".

Раніше лідер КПУ Петро Симоненко заявив про зняття своєї кандидатури на виборах президента під час передвиборних теледебатів на Першому національному.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини