RU

Мінюст розпочав створення Єдиного держреєстру корупціонерів

26.01.2012, 12:12
Мінюст розпочав створення Єдиного держреєстру корупціонерів - Фото
a8f71589d2d2c1684cf13d3d7474d635.jpg
Міністерство юстиції здійснило державну реєстрацію положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Документ був затверджений наказом Мінюсту та підписаний міністром юстиції Олександром Лавриновичем.

Як повідомляє прес-служба Мінюсту, положення визначає порядок, за яким буде формуватися і вестися Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Роботи з програмного забезпечення реєстру повинні бути завершені до 1 лютого 2012 року. Держателем реєстру виступить Міністерство юстиції України.

Реєстр уявлятиме собою електронну базу даних, яка містить відомості про осіб, які вчинили корупційні правопорушення та притягнуті за це до кримінальної, адміністративної або цивільної відповідальності. Підставою для внесення до реєстру відомостей про особу буде рішення суду, яке набрало законної сили, або наказ про накладення на особу дисциплінарного стягнення.

Право на доступ до інформації, а також право вилучати або вносити відомості до реєстру будуть у Міністерства юстиції та його територіальних підрозділів - головних управлінь юстиції в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

До реєстру будуть вноситися такі відомості про осіб, як: місце роботи, посада на час вчинення корупційного правопорушення, стаття Кримінального кодексу або Кодексу про адміністративні правопорушення, за якою особу притягнуто до відповідальності, склад корупційного правопорушення; дата набрання законної сили судовим рішенням про притягнення особи до відповідальності; дата, номер судового рішення, номер судової справи, найменування суду, реквізити наказу про накладення дисциплінарного стягнення; підстава та дата зняття, погашення судимості або дисциплінарного стягнення.

Відомості з реєстру потрапляють під дію закону "Про захист персональних даних". Тому надаватися вони будуть виключно за запитом державних органів, органів місцевого самоврядування з метою проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, що претендують на зайняття посад. Також відомості будуть надаватися правоохоронним органам - у разі необхідності отримання такої інформації в рамках кримінального чи адміністративного провадження.

Крім того, інформація з реєстру будуть використовуватися для аналізу сфер державної політики і посад із найбільшими корупційними ризиками.

Нагадаємо, президент своїм указом від 5 жовтня 2011 доручив Мінюсту сформувати Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Указ був виданий з метою забезпечення виконання закону "Про засади запобігання та протидії корупції".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини