Мін'юст розкритикував подані НАЗК порядки перевірки декларацій

19.01.2017, 12:45
Мін'юст розкритикував подані НАЗК порядки перевірки декларацій - Фото
Міністр юстиції Павло Петренко

Нацагентство при підготовці проектів не врахувало зауваження Мін'юсту, заявляють у відомстві. Вердикт міністерство обіцяє винести протягом 15 днів

Міністерство юстиції України заявляє, що Національне агентство з питань запобігання корупції під час підготовки нових редакцій порядків проведення контролю та повної перевірки декларацій чиновників і здійснення моніторингу життя декларанта знову проігнорувало зауваження міністерства. Про це йдеться в повідомленні на сайті Мін'юсту.

Зокрема, як зазначають у відомстві, НАЗК наділяє правом починати і закінчувати перевірки всіх своїх уповноважених осіб, хоча закон про запобігання корупції передбачає проведення перевірок виключно Нацагентством як колегіальним органом або його окремими членами, але за дорученням НАЗК.

"Важливим пунктом зауважень, які не були враховані, є те, що запропоновані документи не містять положень про інформування особи, щодо якої проводиться перевірка, про початок і закінчення відповідних дій. Також не прописана вимога про можливості використання тільки достовірної інформації, на підставі якої проводиться перевірка і встановлюються порушення чиновників", - йдеться в повідомленні Мін'юсту.

У міністерстві заявляють, що НАЗК як в старих, так і в нових варіантах порядків обмежилося набором декларативних принципів, які не мають регуляторної сили і не містять умов свого застосування.

"У порядку проведення контролю та повної перевірки декларації чітко прописано лише один із напрямів перевірки - достовірність заявленої інформації. При цьому закон про запобігання корупції передбачає наявність ще трьох напрямків повної перевірки - точність оцінки, наявність конфлікту інтересів, ознаки незаконного збагачення, - які лише поверхово згадуються в запропонованому тексті", - заявляють в Мін'юсті.

Читайте також: Кабмін розпорядився створити Громадську раду при НАЗК

Як відзначають в міністерстві, НАЗК частково врахував зауваження щодо необхідності визначення чітких термінів проведення перевірок, визначивши таким терміном 180 днів з можливістю продовження перевірки ще на 180 днів. "На нашу думку, це неприпустимо широкі терміни, враховуючи, що всі державні органи повинні надати агентству інформацію протягом 10 днів", - підкреслили в Мін'юсті.

Що стосується порядку моніторингу життя декларанта, у відомстві зробили зауваження з приводу ототожнення в даному документі понять "рівень життя" та "спосіб життя".

Докладніше зауваження Мін'юсту викладені в таблицях нижче.

Мін'юст розкритикував подані НАЗК порядки перевірки декларацій

Мін'юст розкритикував подані НАЗК порядки перевірки декларацій

Джерело: сайт Міністерства юстиції

У міністерстві нагадали, що мають 15 робочих днів на докладний аналіз поданих проектів порядків. "За цей час буде проведено ґрунтовне вивчення запропонованих НАЗК для реєстрації порядків і прийнято одне з трьох можливих рішень: зареєструвати порядки, повернути на доопрацювання, відмовити в реєстрації з відповідною мотивацією", - йдеться в повідомленні.

При цьому у відомстві гарантували визначення своєї позиції в установлений законом термін і закликали представників Нацагентства "утриматися від гучних публічних заяв про небажання з боку Мін'юсту реєструвати порядки, оскільки це не відповідає дійсності".

12 січня 2017 року НАЗК на своєму засіданні одноголосно
схвалило нову редакцію проектів порядку проведення контролю та повної перевірки декларацій чиновників і порядку моніторингу способу життя суб'єктів декларування. При цьому зазначалося, що проекти доопрацьовані з урахуванням зауважень Міністерства юстиції, експертів і громадськості.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами