RU

Мін'юст пропонує звільнити суддів, які відмовилися забороняти КПУ

19.02.2015, 17:00
Мін'юст пропонує звільнити суддів, які відмовилися забороняти КПУ - Фото
Павло Петренко
Міністерство юстиції ініціює дисциплінарне провадження щодо суддів, які відмовилися розглядати справу про заборону Компартії України. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Петренко зазначив, що, відповідно до закону, суддя може оголосити про самовідвід тільки до початку розгляду справи по суті, в той час як Окружний адміністративний суд Києва розглядає справу про заборону КПУ з липня 2014 року. При цьому, за словами Петренка, складалося враження, що розгляд справи затягується і суд підіграє одній зі сторін, а саме - представникам Компартії.

"Дії судді і всього складу суду, на жаль, підтвердили наші підозри про те, що суд фактично був необ'єктивним і упередженим", - сказав міністр.

Петренко також звернув увагу на те, що законом не передбачена можливість колективної заявки про самовідвід тих суддів, які не є учасниками процесу. "Для того, щоб суддя заявив самовідвід, він повинен бути призначений на розгляд конкретної справи, і тільки після цього він повинен мотивовано обґрунтувати причини відводу", - пояснив Петренко.

Також він звернув увагу на те, що законом не передбачено, щоб один суддя заявляв про самовідвід інших суддів, які не є учасниками процесу, як це було 18 лютого, коли суддя Кузьменко заявив про самовідвід всіх суддів Окружного адмінсуду. Петренко зазначив, що є всі підстави вважати, що судді Київського окружного адміністративного суду порушили присягу.

"У зв'язку з цим Міністерство юстиції України ініціює перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про перевірку, юридичну оцінку зазначеним діям суддів Окружного адміністративного суду міста Києва на предмет наявності підстав для їх звільнення із займаних посад. Відповідні подання мною підготовлені і направлені", - заявив Петренко.

Петренко також нагадав, що Окружний адмінсуд Києва, всупереч положенням закону, передав справу до Київської обласної адмінсуд. Мін'юст звернувся до Вищого адміністративного суду та Київський обласний адмінсуд з тим, щоб справа була негайно призначена до розгляду і розглянута в строки, визначені процесуальним законом.

"Вся доказова база, всі письмові докази та пояснення були залучені до матеріалів справи, і ми вважаємо, що фактично дії судді, який відсторонився від ведення справи, і всього складу Окружного адміністративного суду міста Києва свідчать тільки про одне: цей суд, на жаль, у повному складі підігравав одному з учасників процесу - Комуністичній партії України", - сказав він.

Петренко заявив, що Мін'юст, як сторона у справі, доведе її до кінця.

Нагадаємо, напередодні суддя Окружного адміністративного суду Києва Валерій Кузьменко, який розглядає позов про заборону діяльності Комуністичної партії України, прийняв рішення про самовідвід.

8 липня 2014 року Міністерство юстиції України та Укрдержреєстр  звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про заборону на території України діяльності КПУ. Згідно з адміністративним позовом, КПУ вчиняє дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності України; пропаганди війни, насильства, розпалювання міжетнічної ворожнечі; посягання на права і свободи людини, а також представники КПУ систематично звертаються із закликами до створення воєнізованих формувань.

24 грудня 2014 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову Окружного адміністративного суду Києва про призупинення провадження у справі про заборону діяльності Комуністичної партії України і направив справу до суду першої інстанції для подальшого розгляду.

4 лютого Окружний адмінсуд Києва закінчив підготовче провадження та призначив справу за позовом Мін'юсту до КПУ до розгляду по суті.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини