RU

Мін'юст хоче перевірити Симоненка на причетність до тероризму

30.03.2015, 18:05
Мін'юст хоче перевірити Симоненка на причетність до тероризму - Фото
Павло Петренко
Міністр юстиції України Павло Петренко звернувся в Службу безпеки України з вимогою перевірити поширену напередодні народними депутатами інформацію про обрання лідера українських комуністів Петра Симоненка до президії пленуму Комуністичної партії Російської Федерації.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Мін'юсту, також відомство вимагає провести додаткове розслідування причетності Симоненко в кримінальних правопорушеннях, пов'язаних з фінансуванням тероризму, підтримкою терористичних організацій ДНР і ЛНР, визнанням анексії Криму та дій, спрямованих на повалення конституційного ладу і територіальної цілісності України.

"Як відомо з публічних джерел, Комуністична партія Російської Федерації публічно підтримує терористичні організації ДНР і ЛНР, заявляє про підтримку анексії Криму. Тому прийняття Симоненка в керівні органи КПРФ свідчить про те, що він може бути причетний до вищезазначених кримінальних злочинів", - зазначив Петренко.

Крім того, Мін'юст вимагає від СБУ поінформувати про хід розслідування і оприлюднити попередні результати слідчої роботи у кримінальних справах, які були порушені проти керівництва КПУ раніше.

Також Міністерство юстиції зробило запит щодо перевірки можливої ​​зміни громадянства Петром Симоненком та отримання ним російського паспорта.

Міністерство вимагає вжити невідкладних заходів з розслідування даних кримінальних дій з боку лідера КПУ.

У Мін'юсті зазначили, що інформацію про присутність Симоненка на з'їзді КПРФ в Росії також підтвердили на офіційному сайті російської політичної сили, де розміщені фрагменти виступу лідера КПУ з висловлюваннями, які можуть бути розцінені як заклик до повалення чинної української влади.

Нагадаємо, 8 липня 2014 року Міністерство юстиції та Укрдержреєстр звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про заборону на території України Комуністичної партії України.

Згідно адміністративним позовом, КПУ вчиняє дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної ворожнечі, посягання на права і свободи людини.

Крім того, представники КПУ систематично звертаються із закликами до створення воєнізованих формувань.

У Міністерстві звертають увагу на той факт, що під час одного з слухань справи учасниками процесу були додані експертні висновки Київського науково-дослідного інституту, якими підтверджується, що деякі з висловлювань лідера Компартії містили заклики до зміни територіального устрою насильницьким шляхом.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини