RU

Міністр юстиції: У Гаазі буде кейс проти Путіна і оточення

22.02.2017, 11:35
Міністр юстиції: У Гаазі буде кейс проти Путіна і оточення - Фото
Павло Петренко
Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що буде кейс в Гаазі проти посадових осіб вищого керівництва Російської Федерації. Про це він сказав в інтерв'ю LIGA.net.

"Упевнений, що буде кейс в Гаазі, в кримінальному суді. У мене в цьому немає сумнівів. Проти посадових осіб вищого керівництва Російської Федерації. Проти Путіна і його оточення", - сказав Петренко.

Він підкреслив, що доказів достатньо багато, які можна розглядати саме в контексті військових злочинів.

"Але практика цього суду полягає в тому, що він починає моніторити такого роду конфлікти, а до розгляду справ по суті приступає тільки після того, як завершиться конфлікт. Тобто повинна закінчитися хоча б гаряча фаза війни, як це було в Грузії", - сказав Петренко.

За його словами, 16 січня Україна подала до Міжнародного суду ООН позов, щоб привернути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 року і Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 року.

"В матеріали справи потрапили і події з малайзійським Боїнгом, і обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, і теракти в Харкові і інших містах. При цьому окремо були винесені питання, які стосуються порушень прав кримських татар і українців на окупованому півострові", - сказав Петренко.

Він підкреслив - важливо, що в позові містяться вимоги з боку ООН навіть до винесення підсумкового вироку заборонити Росії проводити дії, які можуть погіршити ситуацію, а також вимоги припинити фінансування терористичних організацій.

"Ми очікуємо перших слухань у цій справі вже в березні. Обидва кейса величезні. Але з процесуального графіку вони пройдуть швидше, ніж в ЄСПЛ - це чотири-шість років", - уточнив Петренко.

Міністр юстиції уточнив, що Україна подала п'ять позовів позовів до Європейського суду з прав людини.

"І буде шостий. Перший позов - анексія Криму. Другий - Донбас, за хронологією за лютий-вересень 2014 року. Третій - теж Донбас, осінь 2014 року - до кінця 2015 року. Четвертий - діти-сироти, яких викрали проросійські терористи і вивезли в Росію. І п'ятий позов охоплює події з кінця 2015 плюс першої половини 2016 року", - зазначив Петренко.

За його словами, в шостому позові будуть події 2016 року - початок 2017.

Читайте також: Актор Єфремов висміяв Путіна: Станція Гаага, ми зачекалися Вас вже

"Усі факти, які ми зараз фіксуємо, в тому числі ситуація з обстрілом Авдіївки, ляжуть в основу цього позову. Є ще велика кількість індивідуальних справ. Це наші громадяни, які подають позови проти Росії за порушення індивідуальних прав. Їх вже близько трьох тисяч" , - підкреслив міністр юстиції.

Петренко назвав прізвища чиновників країни-агресора Росії, які причетні до анексії Криму.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.

Читайте повний текст інтерв'ю: Проти Путіна і його оточення буде кейс в Гаазі - Петренко

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини